Bydlení,  Interiér

Vánoční Feng-shui aneb jak se zbavit negativní energie

Vánoce jsou každým rokem svátky klidu, míru, lidského pochopení. Jde o dny, kdy jsou lidé, na sebe vzájemně hodí, odpouští si i to, co by jinak neskousli. Kuchyň provoní vůně skořice a perníčkového těsta, na stole nechybí bramborový salát a kapr, v obývacím pokoji stojí stromeček obklopen dárky. Všude je vánoční atmosféra. Vánoce se také mohou řídit podle Feng-shui.

Vánoce ve Staré Číně?

O českých Vánocích toho pravda moc nevěděly a nevědí, to je pravda. Nicméně existuje v tomto učení pár rad a tipů, jak se zbavit negativní energie, nechat správně proudit čchi a navodit tu správnou vánoční pohodu a atmosféru. Chcete vědět jak na to? Pak se můžete držet našich rad.

Pozor na nepořádek

Zní to možná jednoduše, ale ukliďte si. Nepořádek totiž blokuje energie, stresuje vás a dostáváte se do celkové nepohody. Zaměřte se na místa jako jídelna, kuchyň, obývací pokoj, ložnice, dětský pokoj nebo předsíň. V těchto místnostech se pohybují lidé nejčastěji a v nich čerpají novou energii nebo odpočívají.

Vánoce základem bohatství

Nejde o materiální bohatství, ale o pocit bohatství. Vyzdobte si hezky celý byt, aby přinášel štědrost. A jak? Na vchodové dveře pověste vánoční věnec, protože kruh svým tvarem symbolizuje tvar peněz. Vnitřní bohatství zase podporují misky. Do nich můžete dát čerstvé nebo sušené ovoce, různé směsi a podobně.

Vánoční stromeček vlevo

Vánoční stromeček je symbolem Vánoc. Pokud chcete mít skutečně bohaté Vánoce, pak je dobré jej postavit do oblasti bohatství. A tou je podle feng-shui levý vzdálený roh od vstupu do místnosti. Měl by být štědře ozdobený, ideálně, aby převládaly zlaté a červené ozdoby, popřípadě stříbrné řetězy. Nedoporučuje se naopak modrá barva, která působí chladně.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.