Bydlení,  Interiér,  Koupelny,  Tipy & praktické informace

Obklady v koupelně – jak je šetrně vyčistit?

Když jste se rozhodovali, co pořídíte do své koupelny, zvítězili u vás obklady. Jsou praktické, krásné, moderní a vydrží takřka všechno. Kachličky, dlaždičky, to je dnes velmi moderní a není proto divu, že je najdete takřka v každé koupelně. Jednoduše setřete a je hotovo. Jednoduchá údržba. Čas od času se jim budete muset věnovat víc. Je nutno myslet také na spáry a to, co je mezi nimi.

Vyčistit ne však poškrábat

To je asi jedna z nejdůležitějších věcí. O kachličky je třeba se postarat, ale s citem, není dobré na ně brát drsné povrchy, které je spíš poškodí – škrábance nikdo nechce. Je nutno mít na paměti také to, čím jednotlivé kachličky čistíte, některé prostředky mají abrazivní složku, která nepomáhá, ale škodí.

Začíná se odshora

V zápalu uklízení jste si ani neuvědomili, jak vlastně uklízíte. Aby vaše práce nepřišla vniveč a by nemuseli začínat znovu, je dobré na to myslet. Začínejte s úklidem vždy odshora a pomaličku postupujte dolů. Není od věci využívat ochranné rukavice, mít po ruce suchý hadřík nebo papírové utěrky. Kapky vody mohou zanechávat nepříjemné stopy.

Vsadit můžete na přírodu

Spousta přípravku může pomoci, ovšem věděli jste, že ve své spíži máte patrně to, co velmi dobře a účinně pomůže? A to všechno za zlomek ceny. Pokud nemusíte, raději vždy sáhněte po přírodě. Bez problémů si vystačíte s klasickým octem, citronovou šťávou nebo jedlou sodou či kypřícím práškem.

Věnujte se spárům

Kachličky očistíte, umyjete a utřete. Tím to pro vás hasne, ale péči potřebují také spáry. Na ty se dost zapomíná, což není dobré. Díky neustálé vlhkosti se v nich mohou objevovat postupem času plísně, které poté musíte řešit. Můžete sáhnout po prostředcích, které čistí spáry. Opět pomůže směs octa a vody nebo sody. Nechejte chvíli působit a poté vyčistěte.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *