Blogy,  Bydlení,  Byty,  Chaty,  Domy

Sousedy si v dnešní době nevyberete

 

Dnešní zamýšlení jsem věnovala tématu: SOUSEDI. Setkáte se s nimi všude, pokud zrovna nebydlíte na samotě, ohraničené lesem. Mít špatného souseda sebou přináší jen problémy, stres, rozčilování a hádky. Pokud se nedomluvíte, tak ve většině případů končí spor u právníků a u přestupkové komise.

Co nám na sousedech nejvíce vadí?
Kouření cigaret na veřejných chodbách, kouření na balkóně od rána do večera. Hlučnost, nepořádek, hromadění věcí na zahradě, zápach a plno jiných věcí, černá stavba, problémy s přístupovou cestou, pálení věcí na zahradě, šíření lží, šmírování…

(zdroj obrázku: dropbox.com)

Třeba takové kouření cigaret – Tohle trápí asi každého, kdo má za sousedy silné, nepřizpůsobivé kuřáky. Nám šel kouř do bytu nonstop z veřejné chodby přes vchodové dveře, jelikož na chodbě kouřil nově přistěhovaný soused se svými kamarády. Potom nás kouřem z cigaret obtěžovala sousedka s kamarádkami přes den i v noci, v otevřeném okně seděly pod námi na parapetu a vůbec neřešily, že nám jde smrad do bytu. V prvním případě jsme požádali majitele domu, ať dá na zeď upozornění a zákaz, že se kouřit na chodbách nesmí, takže se problém vyřešil. U druhého jsem musela sousedku důrazně poprosit o ohleduplnost.

Je těžké, pokud se mezi sebou sousedi nedokážou domluvit a jeden druhého omezuje, hlavně v létě, když je třeba větrat přes okna. Někdo doporučuje řešit bezvýchodnou situaci klimatizací nebo větrákem a jiní řeší spor přes právníky. Když však narazíte na souseda s partou lidí, kteří nejen kouří cigarety, ale jsou i hluční a popíjejí, stává se z bydlení doslova noční můra. V případě rušení nočního klidu máte možnost zavolat policii nebo při opětovném rušení i během dne, můžete podat stížnost na úřad a řešit sousedský spor formou přestupku. 

I bydlení v rodinných domech přináší sebou kupu sporů a nedorozumění, pokud jeden soused zasahuje svým chováním do soukromí druhého, jsou hádky a křik na běžném pořádku. Jednou se k tomu vrátím a rozepíšu určité problémy podrobněji. Dnes se jedná pouze o krátké zamýšlení, jelikož bydlení s problémovými sousedy není vůbec jednoduché. A co takový soused – věčný stěžovatel, kterému bezdůvodně vadíte Vy? Který píše jednu stížnost za druhou a hlásí na úřad nepravdivé informace nebo šíří o vás lži? V dalších článcích vám přiblížím opravdové příběhy lidí, kterým vadí bezohlednost ze strany jejich sousedů.

Řešili jste nějaký sousedský spor? Máte sousedy, kteří neberou na vás ohled? Podělte se s námi o své zkušenosti a příběhy.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *