Blogy,  Bydlení,  Byty,  Design,  Domy,  Inspirace pro bydlení,  Zahrada

Japonsko je země kvetoucích zahrad, čistého stylu a tradic

Japonsko je nádherná země, opřená o starobylou kulturu. Nese v sobě prvky jedinečnosti a patří k navštěvovaným místům, kde se člověk rád vrací.

Za povšimnutí stojí japonské zahrady a malebná místa, které lákají k procházkám a odpočinku. Japonsko má svůj styl a funguje ve svých zaběhnutých kolejích, bydlení, rodina, péče o tělo, relaxování je pro ně stejně důležitou činností, jako práce. Dodržují tradice a dbají na slušné chování. Při setkání se ukloní, nepřijímají spropitné, jelikož mají svoji hrdost a jak jsem se dočetla, tak například tělovou kosmetiku (mýdlo a sprchové gely nebo šampóny) ve vaně vůbec nepoužívají, myjí se pouze ve sprše. Jako vrchol neslušnosti je pro ně smrkání na veřejnosti nebo u jídla, patří to mezi zakázané činnosti, takže svůj domácí kapesník raději před nimi nevytahujte. 
Co mě hodně zaujalo, je zouvání bot všude kde vstupují, doma, v restauraci nebo na vzácných místech, všude nechají boty před vstupem. Nemůžu si pomoct, ale z Japonska na mě dýchá krása přírody, upravené zahrady, květiny, barevnost, tradice, úcta, respekt a slušnost, také čistota a jemnost. Japonci, se snaží plnit své sliby a mezi jejich přednosti patří poctivost a upřímnost. Moc rádi si navzájem dávají malé i velké dárky a váží si všech lidí kolem sebe, nedělají rozdíly. (zdroj obrázku:pinterest.com)
Příště se podíváme na japonský styl bydlení a dekorace + doplňky. 
(zdroj obrázku: 2.bp.blogspot.com)

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.