Blogy,  Bydlení,  Dekorace,  Inspirace pro bydlení,  Interiér

Valentýnský speciál pro všechny příznivce srdíčkových dekorací

V českých rodinách, patří Valentýn ke dni, který je plný lásky, dáváme jeden druhému pusu a snažíme se být ke všem pozornější, milejší. Hodně podobný den slavíme na 1. máje, kdy má pro nás velký význam polibek pod třešní.

Pohled do historie

Některé legendy se opírají o příběh římského kněze Valentýna, který se rozhodl neposlechnout příkaz císaře zrušit všechny sňatky z důvodu, ať se mužům lépe odchází do boje a oddával tajně i přes tento zákaz zamilované páry. Stálo ho to život, přesně 14. února, byl popraven. Než umřel, poslal zamilovaný dopis jedné ženě, o kterou měl zájem. Od toho dne vznikla tradice si vše připomínat jako den sv. Valentýna.

I když příběh z historie skončil smutně, zůstala v lidech aspoň hezká myšlenka na lásku, pro kterou tento kněz umřel. Láska nás provází od nepaměti světa, je široký pojem a slova „Mám tě rád“ můžeme říct dneska partnerovi, svým dětem, rodičům, přátelům i svému pejskovi. Myšlenka dne zamilovaných, dodává všemu určité kouzlo a není zaměřená jen na dva lidi, kteří se milují. Každý kdo má někoho rád, má příležitost druhého obdarovat velkou pusu, obejmutím, květinou, čokoládou ve tvaru srdce nebo prožít den společnou procházkou. (zdroj obrázku: aliexperess.com)

Jak jsme na tom s vybíráním dárku pro takovou příležitost?

Podle statistik muži dost často nevědí, co mají své přítelkyni, milence, ženě koupit nebo podarovat. Nechce se jim dlouho přemýšlet a uvažovat a kombinovat, takový svátek je pro ně ztráta času a nejraději by ho neslavili. Ale i tak jsou ve svých nápadech originální a pozvou vás na večeři nebo do kina, koupí speciálně pro vás červený sexy parfém, který jste minulý týden tajně obdivovala na internetu nebo krajkové svůdné spodní prádlo, přinesou vám do postele bonboniéru ve tvaru  pyramidy ze srdíček a ještě vše nechají převázat červenou mašlí. Muži pokud někoho milují, umí překvapit.

 

(zdroj obrázku: modishspace.com)

(zdroj obrázku: fb Květinářství ACORD)

Horší to s výběrem máme my ženy, protože muži si na valentýnské dárky nějak moc nepotrpí a je jim celkem jedno co dostanou. Jsou skromní, přejí si jen nás, v tom spodním prádle, které nám dali a pak nějaké dobré víno, super večeři a romantický večer ve dvou. Pokud však chcete být originální a můžete si dovolit rozšoupnout se, tak svému miláčkovi darujte víkendový pobyt pro dva ve vinném sklípku, ochutnávku masa pro gurmány, poukázku na golf nebo bowling, určitě mu tím uděláte velkou radost. A pokud nechcete až tak moc utrácet, stačí velká pusa a opravdové objetí – se slovy „Miluji tě“.

Valentýn se dotýká i světa dekorací, jelikož v něm najdeme spoustu různých obrazů, polštářků, ubrusů, potahů, aromalamp, povlečení a ozdob, s motivy lásky. Stačí si jen vybrat. Přejeme všem čtenářům hezký den a užijte si ho podle svých představ. Vaše Michaela

(zdroj obrázku: mychicadventure.com)

(zdroj obrázku: fb Provence Frýdek Místek)

(zdroj obrázku: footcap.com)

(zdroj obrázku: fb Domov-design-Jiřina Bajajova)

(zdroj obrázku: keramika-andreas.cz)

 

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *