Blogy,  Tipy & praktické informace

Posílení imunity v chladnějších dnech – rady a tipy

A je to tady – chladné počasí v noci, i během dne. Sněžení a déšť zároveň. Čas, kdy se nám opravdu nechce z postele. Zima sebou přináší spoustu hezkých okamžiků, ale zároveň dává volnou ruku chřipkám, angínám, kašli, rýmě, nachlazení.

O všem rozhoduje imunita

Pokud je imunita narušená, má člověk větší náchylnost k nemocem. Jak tomu předejít? Pomůže zvýšená dávka vitamínu C, spánek, odpočinek, pohyb, přísun vitamínů, ovoce, zelenina, minerály, stopové prvky. Ve všem musí být rovnováha a celková vyrovnanost, jakákoli vyčerpanost může spustit onemocnění. K vytvoření obrany schopnosti a boji proti infekci pomáhají krátké pobyty na čerstvém vzduchu, pohyb formou nějaké sportovní aktivity. Je třeba posílit nejen imunitu, ale i psychiku, která je důležitá pro zdraví. Takže se udržujte pokud možno v dobré náladě, nepropadejte depresi a stresovým stavům. Každá nemoc potřebuje svůj čas, takže v případě nachlazení věnujte pozornost svému tělu a dejte mu tu nejlepší péči, kterou vyžaduje.

Na únavu a oslabení pomáhá vitamín C

Tento životabudič, je rozpustný ve vodě a pro náš život moc důležitý. Bojuje proti kurdějím, krvácení dásní, infekcím, zubnímu kazu, padaní vlasů, posiluje kosti, chrupavky, cévy, je důležitý pro tvorbu kolagenu, bojuje proti únavě, vyčerpanosti. Pokud přeženete dávku céčka, odejde přebytek v moči a jediné co můžete dostat je překyselení žaludku nebo kopřivku z kyselého. Pokud volíte přírodní přísun vitamínů, je nejlepší na céčko rakytník, rybíz, šípky, brusinky, najdete ho ve všem kyselém, také v brokolici, červené řepě, bramborách, listové zelenině, kopřivě, paprice, růžičkové kapustě.

Přírodní léky: 
Červená řepa: bohatý zdroj cukrů, vitamínů, bílkovin, minerálů, beta karotenu, vlákniny, železa, draslíku, hořčíku, křemíku, zinku, vitamínů B a C.
Lichořeřišnicepřírodní antibiotikum, bojuje proti stafylokokům, které způsobují záněty močového rázu, také napomáhá proti infekci plic a onemocnění dýchacích cest. Působí proti streptokokům, léčí pokožku vlasů, kůži. Dezinfikuje, má antibakteriální účinky, je hodně využívána pro homeopatickou léčbu.
Rakytníkový olejposiluje organismus a celkovou imunitu, poradí si se záněty, je to přírodní antioxidant, zdroj vitamínů, minerálů, stopových prvků, léčí pokožku. Olej obsahuje ty nejcennější látky (A, E, K, D, B1, B6, C, P, omega7). Využívá se hodně také v kosmetickém průmyslu.
Česnek nejstarší prostředek přírodní léčby (antibiotikum) Obsahuje významné látky, minerály, železo, zinek, mangan, selen, jod, sodík, vápník, hořčík, draslík, fosfor, vitamíny B, A, C, niacin, kyselinu listovou, enzymy, allicin (přírodní antibiotikum), 15 různých antioxidantů. Bojuje proti chřipce, nachlazení, angínám, ničí škodlivé mikroorganismy v těle, čistí tělo od nečistot a různých parazitů, zlepšuje imunitu, odstraňuje únavu, stres, léčí plísně a různé kvasinkové onemocnění.
Kopřivaobsahuje: chlorofyl, třísloviny, karotenoidy, flavonoidy, aminokyseliny, sacharidy, vitamíny, minerály, železo a další vzácné látky. Má protizánětlivé účinky, čistí organismus a hlavně krev, ničí bakterie, pije se jako čaj nebo jí podobně jako špenát.
Zázvortento dar přírody působí proti rýmě, bolesti v krku, léčí kašel a záněty, čistí tělo od škodlivin, podporuje trávení, uvolňuje bolest, detoxikuje organismus. Pokud se budete cítit oslabeni a nachlazení, vyzkoušejte čaj z čerstvého zázvoru (Do hrnku dejte sáček černého čaje, 1 malou lžičku nastrouhaného zázvoru, zalije vroucí vodu, nechejte cca 3 minuty vyluhovat, přidejte citrón a med, pak přeceďte a můžete pít. Čím déle necháte zázvor v čaji, tím více bude silnější.).
Mednení třeba popisovat jedinečnost přírodní medicíny, med má léčivé schopnosti od pradávna, je výjimečným prostředkem pro zdokonalení našeho zdraví, jedna lžička ráno prospěje každému jedinci, výborný je v čaji s citrónem. Tlumí bolest v krku, nachlazení, léčí viry, působí proti zánětům průdušek, hojí kůži, je přírodním antibiotikem.
Naše tělo potřebuje:
• Pohyb a pitný režim
• Otužování
• Zdravou stravu
• Spánek, odpočinek
• Stavy bez stresu a deprese
• Přísun vitamínů, minerálů, stopových prvků
• Dobře se oblékat v chladnějších dnech
• Krátké větrání v bytě (přísun kyslíku)
• Psychickou a duševní pohoda
• Relaxování

S oslabenou imunitou je dobré si nezahrávat, určitě věnujte svému tělu pozornost. Každé nachlazení a projev kašle vylečte, přechozené nemoci tělo jen oslabují a záněty se rády vrací zpět. Nepřepínejte svůj organismus, pokud cítíte vyčerpanost, věnujte dostatek času odpočinku a spánku, doplňujte pravidelně vitamíny, zvyšte přísun céčka. Jen tak se dá přežít podzim a zima ve zdraví. Přejeme vám, ať zvládnete toto období bez nemocí.

Máte nějaký osvědčený recept na rýmu a kašel? Napište nám.

(Zdroj obrázku: cold-sore-cures-and-treatments.com)

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *