Blogy,  Tipy & praktické informace

Sůl a solné jeskyně = čistota vzduchu a pozitivum pro zdraví.

Včera jsem slíbila, že si něco více řekneme o solné jeskyni a jaký má vliv na zdraví.

V této specifické jeskyni se používá sůl z Mrtvého moře (z oblasti Jordánska a Izraele) nebo vytěžená sůl kamenná, která tvoří obložení celého prostoru. Také podlaha je pokryta vrstvou soli a součástí solných jeskyní, jsou i germicidní lampy, které spolu s větracím systémem čistí vzduch. Díky tomu dochází k vysoké koncentraci solných částic, velkého množství minerálů a stopových prvků i jódu. Vzduch je obohacen o anionty, které mají velmi pozitivní vliv na lidské zdraví. Pobyt se doporučuje: všem věkovým kategoriím, dětem, seniorům i lidem se zdravotními problémy, je vhodný pro alergiky.

(zdroj obrázku:health.wikinut.com)

Solná jeskyně a sůl uvnitř ní, podporuje náš správný krevní oběh, zlepšuje paměť a tiší projevy alergií. Zlepšuje a prohlubuje správné dýchání a dochází při něm k celkovému uvolnění organismu. Jeden pobyt v solné jeskyni, který trvá cca 40 – 60 minut = 2 dnům stráveným u moře! Pobyt se nedoporučuje: při hyperfunkci štítné žlázy, při nádorových onemocněních, klaustrofobii, akutních zánětech a tuberkulóze.

Solné lázně pomáhají léčit kožní a dýchací problémy, zmírňuji revma a artritidu

Sůl je nejen praktické antiseptikum, ale také pomáhá odstranit plak na zubech, který může být příčinou zánětu dásní a zubního kazu. Sůl je používána stále vice, jako podpůrná léčba kožních nemocí. Chronické záněty jsou léčeny solí z Mrtvého moře. Sůl odstraňuje lupy, snižuje svědění i bolest, záněty a pomáhá při regeneraci pokožky. Solné lázně léčí nepříjemné kožní problémy jako atopický exém, lupénku a tělesné obtíže – artritidu i revma. Jsou výborné pro léčbu nemocí dýchacích cest, jako jsou záněty hltanu, vedlejších nosních dutin a průdušek. Sůl stimuluje sekreci hlenu, uvolňuje dýchací cesty, utišuje kašel.

                   (zdroj obrázku: saltheaven.co.uk)

Sůl má blahodárné účiny, ale i s ní se nesmí nic přehánět. 

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.