Blogy,  Bydlení,  Byty,  Dekorace,  Design,  Domy,  Inspirace pro bydlení,  Interiér

Jak bydlí Japonci? Co je pro ně důležité?

Japonský styl bydlení můžete spojit se slovem harmonie, čistota, příroda a jednoduché souznění. Kdo by netoužil po prostoru, kde je volný tok vzduchu a energie, kde není nic zbytečné a světlo má obrovskou moc.

(zdroj obrázku: homecaprice.com)

Japonci měli a mají velmi blízko k přírodě, váží si květin, zahrad a stromů. Milují kontakt s přírodou ať doslovný, tak přes skleněné výplně. K tomu všemu patří vztah k jezírkům a vodě. V tomto (japonském) stylu bydlení najdete různé dekorační stěny, dveře s posuvným systémem, dřevo, bambus. Většina domácností sedí na zemi nebo u země. Nábytek je jednoduchý, čistý, spojený s tradicí. Polštářky, nízké stolečky, lavičky, nízké židličky, koberce, rohožky, to vše dává smysl a nachází maximální využití.

(zdroj obrázku: hgtvhome.sndimg.com)

Japonci si potrpí na pořádek a čistotu, vše má své místo a nesbírají zbytečné, nepotřebné věci. Dá se říct, že jejich styl je minimalistický. Je o poznání sama sebe, o hledání vnitřního klidu. Stejně tak zde najdeme papírové osvětlení, lucerničky, dodržování feng shui, meditování, relaxování.

Domov je pro Japonce základem, znamená pro ně možnost odpočinku. Doslovný útěk od běžného života, který je venku. Vše doprovází čajové obřady, malované květiny na zdi, bambusové roletky na oknech, vzdušné tkaniny, panelové závěsy. Mezi oblíbené dekorace patří obrazy s písmeny nebo symboly, obrazy s ručně malovanými stromy.

Kdo touží po klidu a harmonii, pro toho bude tento styl bydlení plně vyhovující.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.