Blogy,  Dekorace,  Inspirace pro bydlení,  Interiér,  Nezařazené,  Obývací pokoje,  Tipy & praktické informace

Propadněte kouzlu barevných Vánoc

Jak sami víte, Vánoce nejsou jen o bílé barvě, ale o celé škále pozitivních barev a odstínů, které do svého života v tomto období přitahujeme. Každé roční období má své kouzlo, krásu a určitou barevnost, kterou zrovna v zimě mnozí z nás postrádají. Krása barev nás inspiruje a provází od mala. Hledáme v ní po celý život inspiraci, pozitivní náboj a energii. Hlavně o svátcích hledáme něco, co nás naplní radostí a zahřeje na srdíčku. Já sama jsem vyzkoušela všechny barevné varianty a zůstala u střídání bílo-stříbrné, modro-bílé, a červeno-zlaté a ještě mě uchvátily stromečky v retro stylu s ruční výzdobou.

Například modrá. Tato barva je hodně oblíbená při výzdobě stromečku a vánočního stolu, v kombinaci se stříbrnou a bílou vypadá opravdu nádherně. Působí decentně a hodí se do moderních bytů.

 

Mezi tradiční a oblíbené barvy, patří červená. Hodí se do rodin, kde panuje láska, tvořivost a plápolá teplo rodinného krbu. Tato barva se dobře kombinuje se zlatou nebo zelenou. Mnohé odstíny červené, které zabíhají do vínových tónů, jsou v dnešní době velice oblíbené.

 

Kdo se nemůže smířit s odchodem léta, dává prostor oranžové nebo žluté a pustí tak do svého bytu slunce, vřelost, energii, veselost, hravost a přátelství. Tyto barvy odráží nejen světlo a teplo, ale je v nich ukryté přání a vnitřní pocity. Zajímavá a hodně veselá kombinace = zeleno-žlutá.

Jedna z barev, bez které si nedokážu představit vánoční stůl, je zelená. Symbolizuje přírodu, dává pocit odpočinku, je znamením zdraví, harmonie, podněcuje k výletům do přírody, k posezení s přáteli, pomáhá lidem bojovat s depresí a stresem, je barvou lesa. Dobře se kombinuje s červenou, stříbrnou, zlatou nebo žlutou.

 

Pro milovníky romantiky a extravagance, poslouží jako favorit fialová nebo růžová, obě barvy mají v sobě slavnostní nádech, energii, magickou sílu a radost. Světlejší růžové odstíny působí zamilovaně a doslova nádherně. Vše dokonale podtrhne kombinace se stříbrnou.

Říkáte si, jaký bude letošní trend 2016 ve vánoční výzdobě? Převahu má získat bílá v kombinaci se stříbrnou a s pastelovými odstíny (zelenou, modrou). Ve zdobení budou v kurzu převáženě přírodní materiály, domácí ozdoby a ruční výroba. I tento rok je oblíbená fialová doplněná o bílou nebo stříbrnou.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Je jen na vás, zda se necháte inspirovat nápady a trendy nebo si vytvoříte svůj barevný svět, ve kterém se budete cítit dobře! Jaké Vánoce chystáte u vás? Napište nám.

(Zdroj obrázku:
comoorganizarlacasa.com
cdn.sheknows.com/articles/2011/11/silver-and-blue-christmas-decor.jpg, ginva.com,
comoorganizarlacasa.com,pinterest,thriftynorthwestmom.com,
younghouselove.com,lushome.com,polyvore.com,2.bp.blogspot.com,
christmasdecorated.com,blog.chickabug.com)

 

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *