Blogy,  Bydlení,  Byty,  Dětské pokoje,  Domy,  Interiér,  Koupelny,  Kuchyně,  Ložnice,  Obývací pokoje

Chodíte v botách až do ložnice?

Nedávno jsem narazila na jednu diskuzi o botách a chození v nich po bytě. Jaký je váš názor?  V zahraničí a televizních seriálech si běžně obuv nezouvají a vlezou s ní i bez mrknutí oka třeba do postele. Co vy? Nosíte obuv i do ložnice?
Hodně diskutujících mělo názor, že boty patří do botníku a doma se v nich (mimo předsíň nebo balkon) určitě nechodí. Někteří tento zahraniční trend chození v botách propagují aspoň přes léto, kdy nejsou chodníky mokré a znečištěně sněhem, blátem nebo listím. Také padlo pár názorů, že chtít po návštěvě zouvání je neslušné a že vytřít podlahu není přece zas takový problém. No nevím. Třeba v Japonsku na zouvání trvají a to nejenom doma, ale i restauracích, modlitebnách.
Ať si každý říká co chce, pro mě platí pravidlo – pokud chcete mít ve svém bytě čisto, boty si zouváme (u nás i jinde). Chodníky, na které si kdekdo odplivne, vykoná osobní potřebu, hodí nedopalek nebo žvýkačku a nechá vykakat svého psa nejsou zrovna čistým místem, nemluvě o tom, kolik bot po nich denně projde.
Od mala se v nás pěstuje zvyk chodit v papučích nebo ponožkách a zouvat se u dveří, tak proč to kazit. Souhlasíte? Napište nám.
(zdroj obrázku:dropbox.com)

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *