Hypotéka poslouží k rekonstrukci i k nákupu pozemku

0
182

Hypotéční úvěry patří obecně k nejvyhledávanějším peněžním produktům, skrze něž lze financovat obydlí. Nejde pouze o nákup bytové jednotky, rodinného domu, ale také stavební parcely nebo modernizaci interiéru.

Hypotéka je všudypřítomným řešením, které prezentují nejrůznější bankovní a dnes i nebankovní instituce. Rozhodnete-li se pro toto zjednodušené financování, máte jistotu, že bude z čeho vybírat.

Pojďme se nyní zaměřit na konkrétní příklady využití hypotéčních úvěrů, jež vás mohou potkat.

Hypotéka
Hypotéka

Hypotéka na stavební pozemek

Jestliže nedisponujete dostatečnými úsporami, hodí se vám již v samotném prvopočátku hypotéka na stavební pozemek. Nemusí jít o žádnou velkou sumu, avšak s přihlédnutím k nižším úrokovým sazbám se to jednoznačně vyplatí.

Ručení může být zajištěno tím samým pozemkem v patřičné hodnotě, popřípadě budete rušit jiným typem nemovitosti.

Hledáte-li vhodnou investici pro výstavbu svého budoucího obydlí, potom se vyvarujte některým častým nástrahám.

  • Zajímejte se o územní plán v okolí.
  • Pohlídejte si věcná břemena vztahující se na stavební parcelu.
  • Zjistěte si stav inženýrských sítí k pozemku, včetně příjezdové cesty.

Existuje i hypotéka na rekonstrukci?

Jestliže vlastníte starší nemovitost v horším technickém stavu, bude vás zajímat spíše hypotéka na rekonstrukci. U ní obvykle dochází k nutnosti předkládat bankovní společnosti doklady související s profinancováním. Taková malá pojistka toho, že peníze investujete opravdu do bydlení a nikoliv jinam.

Modernizace hrazená z hypotéčního úvěru může pokrývat nejrůznější oblasti a nabývat odlišných hodnot. Nejčastěji to bývá poskytnutí hypotéky do výše 75 – 85 %.

Při žádosti o hypotéku buďte chytří

Ať už využijete tuto formu úvěru k nákupu či rekonstrukci, dbejte na několik podstatných zásad. Dopodrobna si pročtěte podmínky daného produktu, zaměřte se na velikost úrokové sazby, zjistěte si možnosti fixace a neopomínejte ani na vedlejší poplatky. Ty totiž mohou žádost o hypotéku nemile zdražit.

Informováni byste měli být například o tom, jaké platby jsou spojeny s mimořádnými vklady, pojištěním nebo změnou výše měsíční splátky.  Když budete dobře hledat, určitě nešlápnete vedle.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno