Jak vybrat bezpečnostní dveře

0
269
Bezpečnostní dveře
Bezpečnostní dveře

Bezpečnostní dveře jednak chrání váš domov za vaší nepřítomnosti, váš majetek, ale střeží také váš klidný spánek a soukromí. Počet vykradení bohužel roste a výjimkou nejsou ani noční překvapení, když majitelé spí. Bezpečnostní dveře by měly zajistit maximální bezpečí, ale zároveň mít i atraktivní design. Patříte-li k těm, kterým investice do bezpečí přijde jako ztráta peněz, pak šidíte o klid nejen sami sebe, ale i svou rodinu.

Domov je místem, kde se každý chce cítit příjemně a bezpečně, a to za jakékoliv situace. Hodně výrobků, hodně výrobců a docela vysoká poptávka – tak by šlo stručně popsat trh s bezpečnostními dveřmi. Ještě se hodí dodat … a mnoho zlodějů, kteří se snaží dost právě přes nezajištěné vstupní dveře ke snadné kořisti.

Kvalitní jistící čepy
Kvalitní jistící čepy

Jak zabránit vykradení

Otázku jak zabránit vykradení si pokládá hodně lidí. Existuje několik způsobů, jak tomu zamezit. Jednak tím, že nebudete nikde rozhlašovat, že se chystáte odjet na dovolenou. A samozřejmě také tím, že řádně zabezpečíte svůj dům nebo byt. Kompletní bezpečnost venkovních dveří závisí také na kvalitě kování, zámku a cylindrické vložce. Veškeré jmenované komponenty by měly mít certifikát, jenž prokáže jejich vlastnosti. Na dveře si pořizujte pro jistotu hned dva zámky. Bezpečností dveře nejsou však jediným opatřením jak chránit sebe, svou rodinu a majetek. Bezpečnost zvýšíte i organizačním opatřením.

  • Zbytečně neupozorňujte na svou nepřítomnost.
  • Nechlubte se cennostmi.
  • Udržujte dobré vztahy se sousedy.
  • Nevhazujte do odpadků obaly od velmi nákladných věcí.
  • Uklízejte před domem a kolem něj (nejednou zapomenutý žebřík pomohl zloději, bohužel toto je realita, nikoliv vtip).
Bezpečnostní dveře s trezorovým mechanismem
Bezpečnostní dveře s trezorovým mechanismem

5 rad – Jak vybrat bezpečnostní dveře

  1. Zaměřte se především na třídu dveří. Bezpečnostní prvky jako jsou zámky, mříže, vložky, kování i samotné dveře, jsou vždy označeny dle norem. Bezpečnostních tříd je celkem 5.
  2. Při výběru zohledněte materiál dveří. Přednost před dřevem či překližkou dejte pozinkovanému plechu, který nereaguje na změnu teplot, vlhkost a tudíž se dveře nemusí jakkoli seřizovat. – místo této věty prosím vložit následující text s jedním novým odkazem Zejména vnitřní konstrukce je klíčová při výběru, svrchní materiál je pak spíše otázkou vkusu a ideální je, když si můžete vybírat z množství barev i provedení, aby dveře ladily se zbytkem interiéru.
  3. Dalším klíčovým bodem jsou bezpečnostní prvky. Patří sem dveřní křídlo, kvalitní zamykání, jistící čepy, bezpečnostní vložka a zárubeň by měla být v místech zámku zesílená.
  4. Bezpečnostní dveře si zaslouží i nové, pevné zárubně. Jedině tak bude těsnění dveří dokonalé.
  5. Nepořizujte si dveře pouze s jediným zámkem. Pravdou je, že sice ušetříte, ale jde vám přece o vaše bezpečí. – zcela smazat a místo toho Soustřeďte se taky na nabízenou protipožární a zvukovou odolnost, termo úpravu hlavně pro dveře do domu nebo nabízené příslušenství jako jsou kukátka, řetízky apod. Správný prodejce vás vždy celým procesem výběru sám provede a přizpůsobí finální řešení vaši konkrétní situaci.

Nadstandardní výbava může být užitečná, ale je to už čistě osobní preferencí. Patří sem například sjednocení klíčů, omezovač otevírání či elektronické zabezpečení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno