Bydlení,  Koupelny,  Tipy & praktické informace

Chyby, které se mohou při praní prádla provádět 1

I když perete prádlo v pračce, přidáte čisticí prostředek, když pračku otevřete, prádlo nepříjemně zapáchá. Jak je to možné? Nevypralo se snad dostatečně? Pokazila se vám pračka? Nebo se stalo něco jiného? Snažíte se dodržovat všechna doporučení, všechny nápady, tipy, rady. Ale výsledky nejsou takové, jaké čekáte. Možná využijete naše rady, které by vám ve finále mohly pomoci.

Pravidla, která raději dodržujte

Znáte spoustu pravidel, která musíte dodržovat? Ne všechny pomohou, některé nemusí vůbec nic přinést, jiné mohou paradoxně ještě oblečení a samotnému procesu prací ublížit. Vyzkoušejte naše základní rady, kterých se při praní špinavého prádla držet. Jedině tak jednoduše a bez problémů vyperete, prádlo bude čisté, voňavé. Jak jednoduše na to? Vyzkoušejte naše rady!

Správný prací prostředek

Někdo pořád věří klasickému sypkému pracímu prášku a aviváži. V poslední době se však osvědčily prací gely nebo kapsle. S těmi jednoduše vyperete vše, co potřebujete a bez větších problémů. Nezanechávají stopy v podobě skvrn od prášku a podobně.

Velké množství pracího prášku

Když už jsme u těch pracích prášků, důležité je také množství. V dobré víře, že čím víc prášku, tím lépe odstraníte nepříjemné skvrny a nečistoty. Není to ovšem tak. Nadbytek pracího prášku navíc zanáší pračku, což může mít vliv na zašedlé a vybledlé prádlo. Pračka poté nefunguje tak, jak by měla, objevuje se zápach, nepříjemné žmolky a podobně. S aviváží je to podobně, když jí budete používat ve velkém množství, pak to bude mít vliv na oblečení. Například hezky tvarované tričko bude vytahané, měkký svetr bude připomínat kus hadru, se kterým můžete v klidu vytírat.

Třídění jednotlivých kousků

Třídíte oblečení na světlé a tmavé? Základ by měl být bílé, tmavé a barevné prádlo. Nicméně je nutno u třídění přemýšlet dál. Klasické ručníky asi nebudete prát společně s hedvábnou nebo jemnou halenkou, i když mají stejnou barvu. Vždy se řiďte cedulkami na oblečení. Ušetří to spoustu starostí.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *