Exteriér,  Pěstování rostlin,  Zahrada

Co bystě měli na zahradě udělat na podzim?

Podzim je ve znamení sklizně a pomalého ukládání zahrady k zimnímu spánku. Její sezóna pomalu, ale jistě končí, je na čase jí nechat odpočinout. Je však dobré udělat pár věcí na své zahradě a tím jí tak připravit na následující měsíce. Na podzim je ideální sázení ovocných stromků, zastřihávat růže a podobně. Co dalšího na zahradě udělat?

Naposledy posekejte trávníkpřed zimou je dobré nesekat trávník moc na krátko, nechejte jej trošku vyšší. Od věci není ani ošetřit jej proti plísním, kterým se v zimě může dařit.

Shrábněte listí – na podzim padá listí a to je nutno pravidelně shrabávat, aby zbytečně nezůstávalo na zahradě a nehnilo.

Sázejte ovocné stromy, růže – podzim je ideální dobou pro sázení ovocných stromů. Mimoto je dobré v tomto období sázet také cibuloviny nebo stříhat růže.

Schovejte rostliny, které nemají rády mráz – mráz může rostlinám velmi ublížit, popálit je a poté umrznou. Je dobré je přenést do světlých místností, kam mráz nemůže. Pozor je dobré dát také při zalévání. Nesmí být vody nadbytek, aby nedocházelo k hnití kořenů.

Záhony zryjte – sklizeň je hotova a proto je dobré zrýt všechny záhony. Ideální je v tomto čase také záhony hnojit, aby příští rok byla půda skvěle připravená na novou sezónu. Zahradu také na zimu můžete odplevelit. Ušetříte si práci další rok.

Zalévejte zahradu – připravujete tak rostliny na zimní období. Zelené části rostlin pořád odpařují vodu, ovšem zem je už pomaličku namrzlá, takže kořeny rostlin nemohou vodu pořádně přijímat.

Stříhání růží – během podzimu přichází na řadu stříhání růží. Tato metoda pomůže růžím dobře a pohodlně přezimovat.

Udělejte čistku stromům – jsou-li na vaší zahradě stromy a keře, které jsou nemocné či rovnou jsou uschlé, pak je vykopejte i s kořeny.

Ošetřete přívody vody – s prvními mrazíky je nutno uzavřít přívod vody a vypustit všechnu vodu z hadic a kohoutků. Předejdete tak zničení a popraskání trubek a prodloužíte jejich životnost.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *