Domů / Dekorace / Dekorativní podtácky – zkrášlete je fotografiemi!

Dekorativní podtácky – zkrášlete je fotografiemi!

Ruční práce jsou velmi oblíbené, protože díky nim můžete krásně a za pár korun oživit a doladit byt či interiér domu nebo jednotlivých místností. Můžete si různě vyrábět svíčky, dekorovat vázy nebo si třeba pořídit podtácky, které ještě vyšperkujete. Můžete využít spoustu krásných motivů nebo třeba oživit fotografiemi! Jak na to?

Dekorativní podtácky, které se líbí

Nemusí jít jen o vás a vaši domácnost, ale můžete vyrobit velmi krásné a moderní dárky, které potěší vaše okolí. Jednoduchý podtácek můžete ozdobit společnými fotografiemi nebo fotkou oblíbeného místa, vašeho pejska či čehokoliv jiného. Stačí být jen maličko kreativní a vymyslet, jakou fotografii na podtácek připravit. A zbytek už je jednoduchý postup. Jak na to?

Co budete potřebovat:

  • Bílá keramická dlaždice (nejlepší je 10×10 cm, ale můžete zvolit i jiné rozměry)
  • Štětec
  • Samolepící pěnové podložky (proti poškrábání stolů)
  • Fotografie, které chcete přenést na podtácek
  • Lepidlo na decoupage
  • Bezbarvý akrylový sprej

Jak postupovat:

Fotky stačí mít vytištěné na běžném papíře, případně klasické z obchodu. Ořízněte fotky na stejnou velikost, pokud děláte víc podtácků najednou. Celkově vše bude působit lepším dojmem, když fotky budou mít bílý okraj, tedy fotografie nechejte zmenšit cca o 2 centimetry, než jsou dlaždice. Ideálně centimetr na každé straně.

Dlaždici potřete na vrchní části lepidlem na decoupage a přilepte fotografii. Přetřete lepidlem opatrně i fotografii přes horní část. Dávejte pozor, aby se netvořily bublinky nebo aby se fotka nepomačkala či nijak neposunula. Po první vrstvě chvíli nechte a aplikujte následně ještě druhou vrstvu. Poté necháte důkladně zaschnout.

Jakmile budou dostatečně suché, zafixujte bezbarvým akrylovým sprejem a nechejte asi půlhodinky proschnout, nejlépe na sluníčku. Otočte vzhůru nohama a přilepte samolepící pěnové podložky. Díky tomu kachlička nepoškodí stůl a můžete podtácek posouvat podle libosti po stole.

O Petr Pokorny

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.