Domácí krby – jaké jsou jeho nevýhody?

0
325

Oheň. Spojuje se s pocitem pohodlí, bezpečí, útulnosti. Často je to pro mnoho lidí symbol domova a vytváří to příjemnou a přátelskou atmosféru. U ohně se kdysi lidé scházeli, jedli, pili, vyprávěli si příběhy a spoustu dalšího. Je tedy velmi důležitým prvkem mnoha jedinců. Nikdo se tedy nemůže divit, že se domácí krby staly tolik oblíbenými kousky. Chcete je do svého domu či bytu i vy?

Pořizujeme krb

Domácí krby se dnes už vyrábí v mnoha moderních designech v závislosti na tom, jakou máte domácnost a v jakém stylu chcete svou domácnost udržovat. Krby existují v několika typech a velikostech, takže si vyberete přesně takový, který se hodí do vašeho interiéru. Jaké nevýhody mohou mít jednotlivé krby?

Klasické krby

Klasické krby jsou nejvyužívanějšími, ale bohužel jsou hodně náročné na údržbu, což ne všem vyhovuje. Jeho vytápění není nijak silné, teplo lidé cítí pouze v jeho okolí má nízkou účinnost vytápění a to právě kvůli klasickému otevřenému ohni. Navíc, pořád hrozí, že z otevřeného ohně může přeskočit jiskra do interiéru a neštěstí je na světě.

Krbové vložky

Tento druh vytápění je účinný, ovšem pokud máte doma alergiky nebo osoby, které mají problémy s plícemi či dokonce nějaké plicní nemoci, pak rozhodně tento postup nedoporučujeme. Zvyšuje se totiž v domě prašnost, což nemá dobrý vliv na vzduch.

Plynové krby

Když sáhnete po plynových krbech, získáte spoustu výhod oproti výše zmíněným. Můžete si redukovat teplo podle vlastních potřeb. Nicméně když si pořizujete krb, chcete nejspíš slyšet ono praskání v krbu a cítit žár, to bohužel v tomto typu krbu nelze, nefunguje totiž na principu dřeva.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno