Bydlení,  Interiér,  Tipy & praktické informace

Domácí posilovna – lze jí zařídit ve své domácnosti? 1

Člověk potřebuje dostatečné množství pohybu, to bez debat. Možná chodíte denně na procházky, v hezkém počasí jezdíte na kole, bruslích, chodíte cvičit do fitness centra a podobně. Jenže ne vždycky je na sport to správné počasí. Když venku prší, nechce se vám jít ven, ani do posilovny. Někdy také nemáte nejlepší kondici a nechcete se předvádět před ostatními ve fitness centru. Jak tedy můžete posílit svou kondici a zlepšit postavu?

V pohodlí domova takřka kdykoliv

Někomu vyhovuje sportování brzy ráno, jiný zase potřebuje sport později večer. Pokud se vám nechce navštěvovat posilovny, přeneste si posilovnu domů. Takové domácí fitness centrum vám může usnadnit přístup k pohybu, můžete cvičit kdykoliv vám to čas dovolí. Nikde nečekáte, nikdo vás neokukuje a můžete volit takové přístroje, které vy sami chcete. Jak takovou posilovnu doma zřídit?

Vlastní místnost

Nejlepší je, když si pro posilovnu vyhradíte jednu místnost a v ní budete cvičit. V ní by se mělo pořádně větrat a měla by taky být dostatečně velká. Ne vždycky to však vyjde a někdy máte k dispozici málo prostoru. Už na deseti metrech čtverečních vytvoříte příjemnou posilovnu. Od velikosti místnosti se odvíjí také to, čím bude vaše domácí posilovna disponovat.

Správná podlaha

Při zařizování domácí posilovny se zaměřujte také na podlahu, ta by měla být z odolného materiálu, který se snadno udržuje. Nejlepší je speciální guma, laminát, PVC nebo linoleum. I tak chraňte trenažér nebo jakýkoliv posilovací přístroj speciální podložkou. Pokud máte posilovnu v patře nebo pod sebou máte sousedy, pak je dobré volit takovou, která tlumí nárazy.

Rozvažte, co pořídíte

Některé stroje jsou poměrně drahé, takže před nákupem je třeba zamyslet se, co budete pořizovat. Ujasněte si, kdo bude využívat posilovnu a čeho chcete při cvičení dosáhnout. Někdo investuje do běžícího pásu, jiný do multifunkčního přístroje, kterým posilujete celé tělo či aerobního stroje.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *