Bydlení,  Interiér,  Tipy & praktické informace

Domácí posilovna – lze jí zařídit ve své domácnosti? 3

Člověk potřebuje dostatečné množství pohybu, to bez debat. Možná chodíte denně na procházky, v hezkém počasí jezdíte na kole, bruslích, chodíte cvičit do fitness centra a podobně. Jenže ne vždycky je na sport to správné počasí. Když venku prší, nechce se vám jít ven, ani do posilovny. Někdy také nemáte nejlepší kondici a nechcete se předvádět před ostatními ve fitness centru. Jak tedy můžete posílit svou kondici a zlepšit postavu?

V pohodlí domova takřka kdykoliv

Někomu vyhovuje sportování brzy ráno, jiný zase potřebuje sport později večer. Pokud se vám nechce navštěvovat posilovny, přeneste si posilovnu domů. Takové domácí fitness centrum vám může usnadnit přístup k pohybu, můžete cvičit kdykoliv vám to čas dovolí. Nikde nečekáte, nikdo vás neokukuje a můžete volit takové přístroje, které vy sami chcete. Jak takovou posilovnu doma zřídit?

Malý byt – i tam se můžete uplatnit

Jestliže nemáte doma místo pro samostatnou posilovnu, pak to nemusíte nutně vzdávat. I v malém bytě můžete zařídit pro sebe domácí posilovnu či minimálně posilovací koutek, kde budete cvičit a udržovat se tak v dobré formě. Můžete si vytvořit koutek na cvičení jógy, pilates nebo dalšího jiného cvičení, kde budete soustředit svou energii a pozornost na své tělo a vše, co s ním a v něm probíhá.

Určitě se vám někde vejdou menší cvičební pomůcky, které pomohou v posilování i protažení celého těla. Někdy do interiéru můžete vměstnat také rotoped či něco podobného. Je-li interiér opravdu malý, nevěšte hlavu. Můžete si pořídit takové cvičební pomůcky, které jednoduše, po cvičení, uložíte do skříně nebo například pod postel. Ideální jsou například balanční přístroje, rotační kolečko, jóga podložky, činky, steppery a podobně.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.