Bydlení,  Dekorace,  Pěstování rostlin,  Tipy & praktické informace

Hledáte květiny, které vydrží mnohé? Máme je!

Také občas přemýšlíte nad tím, že by vašemu interiéru prospěla nějaká ta zeleň. Rostlina, která by vypadala krásně, měla nějaký ten barevný květ a celkově by váš interiér doladila. Ovšem víte, že nejste žádný zahradník či zahradnice a větší péče o rostliny je nad vaše síly. Přeci musí existovat rostliny, které vydrží hodně, nedbalé zacházení a zároveň vyžadují minimální péči.

Rostliny, které vydrží hodně

Máme pro vás dobrou zprávu, ani takovéto rostliny skutečně existují. Vydrží mnohé, dokonce i ne příliš pravidelné zacházení. Přinášíme pár tipů na rostliny, které toho zvládnou hodně a jen tak se něčeho nezaleknou. Jaké rostliny to jsou?

Zamiokulkas

Usychají vám rostliny doma kvůli tomu, že nemáte čas je pravidelně zalévat? Tato rostlina vás velmi příjemně překvapí. Podobá se kaktusům alespoň v zálivce. V zimě stačí zalít jednou za měsíc, v létě pak jednou za čtrnáct dní. Při manipulaci s ní raději noste rukavice, může citlivou pokožku podráždit.

Begónie královská

Rostlina, která má svůj původ v indiánských pralesech. Možná jste jí viděly u tchýně, babičky nebo maminky. Má krásné květy, na kterých najdete nejrůznější ornamenty. Velmi dobře zapadne do každého interiéru. Také nebude příliš náročná na péči.

Tchýnin jazyk

Pokojová rostlina, se kterou se setkal snad každý. Pamatujete si jí u babičky? Zalévat jí stačí každých deset dní, v létě je třeba zalévat častěji. Jinak je rostlina velmi nenáročná, ovšem její listy jsou prudce jedovaté. Proto pozor na malé děti, které rády dávají cokoliv co vidí do pusy nebo na čtyřnohé mazlíčky.

Nolina

Skvělý doplněk do bytu, který se s vámi může stěhovat z místa na místo i pár desítek let. Když jej zalijete jednou za dva týdny a rok co rok přesadíte do květináče, který bude cca o deset centimetrů v průměru větší než stávající, pak bude naprosto spokojená.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *