Bydlení,  Byty,  Chaty,  Domy,  Inspirace pro bydlení

Inovace domova – čemu se raději vyhněte? 1

Rozhodli jste se trochu oživit a zlepšit svou domácnost? Potřebujete čerstvý závan do svého domova, dodat mu na kráse, na stylu. Nemusíte ihned vyhodit všechen nábytek, stačí ho přeskládat, doplnit pár maličkostmi nebo třeba jen vymalovat. Chcete začít se změnou a inovací vašeho domova? Určitě máte nějakou představu, chcete takový vzhled, jaký vidíte na fotografiích, kterými se inspirujete.

Všeho s mírou

Oživíte svůj domov? Pak určitě dostanete spoustu rad, tipů a zaručených informací, čeho se určitě musíte držet, co stoprocentně musíte mít! Ne vždycky je dobré všechny tyto rady poslouchat a dávat dohromady. Aby měl váš dům, či byt správný šmrnc musíte si vše předem rozmyslet. Jsou totiž věci a také jednotlivé postupy, kterým se raději vyhněte. Na co si dávat pozor a co možná nedělat?

Pozor na barvy, které chcete

Oblíbili jste si nějakou barvu a máte jasno, tahle bude na vašich zdech, tuhle barvu chcete. Je vaše oblíbená, zamilovali jste si ji a prostě nechcete uhnout, za žádnou cenu. Vybírat barvy jen podle toho, že se vám líbí, není dobré. Musíte brát v potaz to, jaké barvy mají ostatní místnosti, protože to je také důležité. Co když se barva nebude hodit k nábytku nebo dekoracím? Příliš tmavá barva také není dobrá, protože místnost bude zbytečně tmavá i ve dne.

Pozor na soulad barev

Barvy k sobě musí ladit, musí se doplňovat, takže to rozhodně chce chvíli přemýšlení a uvažování. Jestliže vše sladíte do jedné barvy, bez alespoň minimální změny odstínu, vše bude působit jednotvárně, studeně, nudně a bez života. Nebojte se proto kontrastu, do jednotvárných a jednoduchých barev přidejte nějaký prvek, který to celé rozbije a zkrášlí. Dohromady můžete dávat i některé styly, ale pozor, vždy to musí být jemné a zejména vkusné!

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *