Jak na krtka?

0
71
krtko

[dropcap]M[/dropcap]nozí, kteří mají u svého domu zahradu, si jistě zakládají na dokonalém trávníku. V tomto ohledu ale může dojít k poměrně velkým nepříjemnostem, a to pokud se pod zahradou začne vyskytovat krtek. Stačí několik jeho hromádek, a sen o dokonalé zahradě je pryč. Pojďme se tedy podívat, jak proti němu bojovat. Na úvod je třeba říci, že krtci jsou chránění, a za jejich případné zabití si můžete vysloužit i pokutu.

krtko

Pomoci mohou i rostliny, které krtci nemají rádi

Poměrně jednoduchou cestou jak se zbavit krtka je i to, pokud na své zahradě zasadíte rostliny, které tato zvířata nemají v lásce. Ideální možností jsou afrikány, laskavce, pryšce, ale třeba i obyčejný česnek. Díky němu nejenom vypudíte krtka, ale navíc si vypěstujete takový, který nemá v našich obchodech konkurenci.

[box type=“info“ ]

Podobnou možnost, jak ho ze zahrady vypudit, nabízejí i elektronické odpuzovače. Ty vydávají zvuk o vysokých frekvencích, který je těmto zvířatům nepříjemný, a tak se od něho vzdalují co nejvíce. Dle informací mnoha zahrádkářů ale stačí do jejich nor vložit olomoucký tvarůžek, nebo kúru z citronu.

[/box]

Nejvyužívanější je plastový větrník

Pokud však nechcete trávit čas vysazováním konkrétních rostlin, nebo nechcete kupovat drahé odpuzovače, stačí vám takzvaný plastový větrník. Ten se skládá s plastové lahve, které je nasazena na konec dřevěné, nebo i kovové tyče. Ta je následně zasunuta do země, a o zbytek se již postará vítr. Tím, jak hýbe s PET lahví, přenáší vibrace na danou tyčku, a ta je přenese dále do země. I to je krtkům velice nepříjemné, a tak se budou snažit vaši zahradu co nejdříve opustit. Ač je to jedna z nejjednodušších metod, rozhodně je považována za jednu z nejúčinnějších, pokud krtka neplánujeme přímo chytit. Pokud ano, je třeba opět investovat, a to ideálně do různých pastí, popřípadě návnad, kterými ho vypudíme na zemský povrch.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno