Jak na mravence v bytě

0
107
mravenci

[dropcap]M[/dropcap]ravenci nejsou vůbec hloupí, právě naopak. Tento malý hmyz má dost inteligence, i když měří jen pár milimetrů. Nejznámějším škůdcem je mravenec faraón. Jak už název napovídá, tento druh mravence pochází z Afriky. Spolu s nákladními loďmi se rozšířil po celém světě. Jeho základní vlastností je až neuvěřitelná houževnatost. Zabijete pár jedinců a desítky z nich se objeví místo nich. Navíc jedna kolonie faraónů může mít až několik set tisíc jedinců. Pokud se usídlí ve vaší blízkosti, máte vážný problém. Mravenci jsou prakticky nezničitelní.

mravenci

Téměř nezničitelní nepřátelé

Zatímco jakékoliv jiné škůdce prostě postříkáte insekticidem a zbavíte se ho, mravenci jsou mnohem fikanější. Živí se prakticky vším, vlezou do odpadků, pochutnávají si na mouce nebo cukru. Postačí, když někde objeví několik málo zrnek. I když si myslíte, že je všechny vidíte, není tomu tak. Vidíte jen nepatrné množství. Bohužel je jich mnohonásobně víc, jen je nevidíte.

Navíc jsou neuvěřitelně přizpůsobiví a jsou schopni zabydlet se všude. Bude se jim dařit stejně dobře ve stoupačkách i ve škvírách ve zdivu, nebo dokonce v nábytku. Bez problémů se zabydlí pod podlahou nebo v nějakém temném koutku ve spíži. Dokáží se dostat úplně všude. Navíc, pokud máte mravence vy, je velmi pravděpodobné, že stejný problém mají i vaši sousedé.nTedy i kdyby se vám podařilo mravence zlikvidovat, dřív nebo později se k vám vrátí.

Odborník Vám pomůže

Pokud se budete snažit mravence zlikvidovat, velmi záhy narazíte na zásadní problém. Je to jejich odolnost. Nemá smysl si kupovat insekticidy ve spreji. Sice postřikem zničíte několik málo jedinců, ale další se vzápětí objeví. O něco málo efektivnější je použít insekticidy ve formě granulátu, prášku nebo gelu. Ten se aplikuje na mravenčí cestičky a do rohů místností. Mravenci jed na svém tělíčku přenesou do svého hnízda. Neznamená to ale, že zlikvidujete celé hnízdo, bohužel to odnese jen jeho část.

Prodávají se i různé nástrahy – třeba vypadající jako polootevřené plastové domečky s lapacími či jedovatými chemikáliemi uvnitř. Mravenci zalezou dovnitř a už by neměli odejít. Opět ale zabijete jen pár hloupých jedinců. Jakmile vás boj s mravenci příliš vyčerpává a už nevíte kudy kam, pozvěte si odborníka. Počítejte ale s tím, že je nutné provést likvidaci mravenců v celém domě. Pokud by byla provedena jen ve vašem bytě, nemá příliš efekt. Pokud jsou mravenci u Vás doma, jsou totiž i u sousedů. Provedení likvidace v celém domě je tedy nevyhnutelná. Odborná firma se o vše postará.

Uvidíte, že nakonec nad nimi zvítězíte.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno