Tipy & praktické informace

Jak na odvoz suti? Obraťte se na profesionály

Plánujete rozsáhlejší rekonstrukci a počítáte s tím, že po ní zbude spousta odpadu a stavební suti? V tom případě zbystřete a neberte likvidaci na lehkou váhu – podléhá určitým pravidlům, které budete muset bezpodmínečně dodržet. Nakládání s odpady upravuje legislativa, takže vám nebude stačit pouze kontejner – bude se muset postarat také o likvidaci v souladu s danými předpisy. A protože jde o poměrně komplikovanou záležitost, je mnohem jednodušší kontaktovat profesionály. Tedy firmu, která nabízí kompletní portfolio služeb – přistavením kontejneru počínaje, odvozem a likvidací konče.

shutterstock_297302090

Zákon hovoří jasně, likvidace musí proběhnout dle regulí

Co se odpadem děje? V prvé řadě je nezbytné jeho roztřídění. Poté následuje recyklace materiálů, které to umožňují. Po roztřídění odpadu na jednotlivé komodity dojde k jejich dalšímu zpracování. To samé se týká také stavební suti, ze které po recyklaci vznikne zásypový materiál. Jde o řešení, které je šetrné k životnímu prostředí – z odpadního materiálu totiž zůstane jen minimum odpadu, který poté putuje na skládku nebo do spalovny.

O tom, že firma provedla likvidaci dle zákona, se dozvíte na základě potvrzení – trvejte na tom, aby vám bylo vystaveno, jinak se vystavíte riziko vysoké pokuty.

Do praktických velkoobjemových kontejnerů se vejde opravdu vše

Vraťme se však k samotnému odvozu odpadu. Specializované firmy nabízí dovoz velkoobjemových kontejnerů s objemem od cca 3 do 40³. Velikost vybírejte s ohledem na odhadované množství odpadu a samozřejmě i na dispozice plochy, kam chcete kontejner umístit.

Kontaktujete-li zavedenou společnost, která disponuje větším množstvím kontejnerů, vyhnete se nutnosti rezervace o několik dní dopředu. Jednoduše zavoláte a do několika hodin bude kontejner před vaším domem. Chcete-li však ušetřit, přeci jen se domluvte na konkrétním termínu předem. A pozor – další „trik“ spočívá v kombinaci dovozu písku nebo štěrku a následném odvozu suti. Potřebujete-li další stavební materiál, ušetříte minimálně několik set korun za dopravu.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.