Exteriér,  Zahrada

Jak na perfektní trávník?

Sníte o krásném trávníku, který si nezadá s dokonalým povrchem golfového hřiště? Péče o trávník není tak komplikovaná, jak jste si možná doposud mysleli. Přesto budete muset dodržovat několik základních zásad a váš zelený koberec začne prospívat. Dali jsme pro vás dohromady základní tipy, které vám při pravidelné údržbě přijdou vhod.

shutterstock_281544557

Jak pečovat o trávník – základní tipy

  • Trávník vyžaduje pravidelné zalévání, a to až ke kořínkům. Optimální frekvence je nanejvýš dvakrát týdně – zalévejte intenzivně cca 15 – 20 litrů/m2. Zkušení zahradníci moc dobře ví, že častější a méně intenzivní zalévání trávníku neprospívá.
  • V období nejvyšších teplot ponechávejte trávník delší – sekejte ho na délku cca 5 cm. Sekejte až za oblačnějšího počasí.
  • Nestihnete-li trávník posekat, například z důvodu dovolené, a vyroste-li do větší výšky, nastavte si sekačku na nejvyšší polohu a posečte jej na vícekrát (v intervalu několika dní)
  • Průběžně vytrhávejte plevel a poškozená místa vylepšujte přiséváním dle potřeby. Tráva během teplého podzimu doroste.
  • Obecně platí, že častějším sečením dosáhnete krásnějšího trávníku. Ideální je sekání 2 – 3 x týdně. Budete-li pravidelně hnojit, budete muset o to častěji sekat. Opět nejlépe vícekrát za oblačnějšího počasí.

Jak často zavlažovat trávník?

Co se týče zavlažování, přistupujte k němu střídmě. Oproti hnojení to nemusíte se zavlažováním přehánět, protože tráva vyžaduje větší přísun vody jen během největších veder. Intenzita zavlažování závisí na aktuální teplotě a intenzitě půdy. Během horkého období, kdy jsou srážky nejnižší, zavlažujte dva krát týdně.

Jak často hnojit trávník?

Na závěr jsme si nechali problematiku hnojení. Nemáte-li sekačku s funkcí mulčování, pak se hnojení nevyhnete. Hnojte 4 až 5 x za rok – předejdete růstu mechu a plevelů. Trávník miluje organicko-minerální hnojiva, slouží jako energetická výživa. Poslední hnojení proveďte v září.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.