obleceni
Tipy & praktické informace

Jak odstranit smůlu z oblečení

[dropcap]P[/dropcap]rocházky v lese mohou být velmi příjemnou činností, ale často může nastat poměrně velký problém, a to takový, kdy se ušpiníme od smůly. V takových případech je samozřejmě dobré vědět, jakým způsobem ji efektivně, ale zároveň šetrně odstranit. Možností je samozřejmě hned několik, a tak se na ty nejefektivnější podíváme.

shutterstock_153780503

Dejte oblečení do mrazáku a smůly vydrolte

Poměrně efektivní metodou je to, pokud dáte daný kus oblečení do mrazáku, a necháte ho kompletně zmrznout. Díky tomu tak budete moci celou skvrnu od smůly perfektně vydrolit. Podobný postup je používán třeba i u žvýkaček. Je to velmi efektivní, rychlé a rozhodně i šetrné k oblečení. Následně už stačí dané oblečení vyprat, a skvrna by měla být kompletně pryč.

Pomoci může také odlakovač

Kromě mrazu ale může pomoci také chemie. Snad každá žena má doma odlakovač na nehty, díky kterému se dá daná skvrna od smůly poměrně snadno odstranit. Při tomto postupu ale dbejte na to, aby mohl být odlakovač použitý na daný kus oblečení, tedy na jeho materiál. V opačném případě to může způsobit více škod. Totéž platí i v případě, kdy používáte třeba terpentýn, který patří taktéž mezi látku, která na odstranění smůly poměrně dobře zabírá. V tomto ohledu se doporučuje i kombinace s olejem, díky kterému se samotné zbytky smůly výrazně změkčí, a jsou tak snadněji dolů.

Pozor na přílišné drhnutí

V souvislosti s výše uvedeným je samozřejmě nutné dát pozor na to, abychom odstraňovali co nejšetrněji, a to postupně a jemně. Pokud se snažíme skvrnu drhnout velkou intenzitou, nejenom že můžeme poškodit daný kus oblečení a jeho vlákna, ale samozřejmě můžeme částečně odstranit i samotnou barvu, což může být například na daných kalhotách nebo tričku poměrně viditelný problém. Vždy je tedy třeba postupovat hlavně velmi obezřetně, pomalu a samozřejmě trpělivě.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.