Jak otevřít zabouchnuté dveře?

0
174

Zabouchnuté dveře jsou nepříjemné, nicméně alespoň jednou za čas se podobná nepříjemnost přihodí každému. V prvé řadě přestaňte panikařit a dělat ukvapená řešení, která vedou ke zničení dveří. Připravili jsme pro vás seznam praktických tipů, jak se se zabouchnutými dveřmi vypořádat.

shutterstock_151257533

Sežeňte si náhradní klíč

Předpokládáme, že nejste jediným vlastníkem klíče. Pokuste se sehnat další osobu, která klíčem disponuje. Kdo ví, možná se dovnitř dostanete ještě rychleji, než kdybyste zkoušeli následující postupy.

Zavolejte si na pomoc zámečníka

Pro zkušeného zámečníka není problém otevřít dveře do několika minut. Samozřejmě bez toho, aniž by dveře jakkoliv poškodil. Smiřte se však s tím, že za „akci“ zaplatíte zhruba 300 – 1000 Kč. Pořád lepší, než kupovat nové dveře… Nezapomeňte si připravit nějaký doklad, kterým prokážete, že na dané adrese skutečně bydlíte.

V případě nebezpečí volejte hasiče

Hrozí-li, že za dobu vaší nepřítomnosti nastane nebezpečná situace, okamžitě volejte hasiče. V praxi se může jednat například o hořící sporák nebo osamocené malé dítě. Ovšem pozor – zavoláte-li hasiče bezdůvodně, zbytečně si přivodíte problémy.

Jak otevřít dveře svépomocí?

S trochou šikovnosti dokážete otevřít zámek i bez pomoci. Internet přímo hýří inspirativními návody. Mezi nejčastější způsoby otevírání patří:

bumping – se speciálním univerzálním klíček pro daný typ vložky stačí jediné ťuknutí a stavítka se na moment vrátí do „odemčeného“ stavu

lockpicking – opět budete potřebovat sadu speciálních nástrojů, se kterými zabouchnuté dveře hravě odemknete. Otázkou je, jestli je budete mít po ruce, nebo za zabouchnutými dveřmi.

kreditní karta – otevírání dveří starou dobrou kreditní kartou někdy skutečně funguje. Pokud se vám dveře podaří otevřít právě tímto způsobem, je na čase zvážit výměnu zámku za bezpečnější.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno