Exteriér,  Tipy & praktické informace,  Zahrada

Jak se zbavit mechu v trávníku

[dropcap]D[/dropcap]říve se lidí na svých předzahrádkách snažili pěstovat ovoce, zeleninu, nebo jen okrasné květiny. Nyní již na to nemá nikdo čas, případně chuť. Pokud na předzahrádce roste něco jiného než tráva, tak je sousta lidí nešťastných. Přišla k nám totiž móda z Anglie dokonalých trávníků před domem. Spousta lidí je na své trávníky pyšná a chlubí se s nimi.

shutterstock_109311986

Ošetření trávníků

Takovýto vysněný trávník bez kousku mechu, nebo jiného plevelu ovšem nepřijde jen tak. Je nutno se o tento trávník pečlivě starat a doslova si ho vypiplat. Předně je nutné zvolit kvalitní osivo. Není problém v obchodě, nebo na internetu takovéto osivo koupit. Osivo zasadit do připravené půdy a pak jen počkat až vyroste. Nezapomeňte dobře trávník zalévat a pak poroste jako z vody.

Starost o trávník

Trávník je třeba zalévat, ale nesmíte to přehánět. Pokud pravidelně prší, tak dodatečné zalévání je zbytečné, ba přímo škodlivé. Hodně podmáčený trávník vám také může odejít a budete muset začít se zakládáním trávníku od začátku. Pokud trávník povyroste, tak je nutné pravidelně ho sekat. Máte na výběr ruční sekačku – křovinořez, nebo strojní. Pokud to s trávníkem myslíte vážně, tak si pořídíte sekačku na trávu. Sekačka zaručí rovnoměrné sekání na stejnou velikost po celé ploše trávníku.

[box type=“success“ ]

Jak se účinně zbavit mechu a plevelu

Bohužel poroste i plevel a mech. Zbývá Vám jen vytrhávat plevel a mech ručně. I když můžete koupit přípravky pro lepší trávník a pro zbavení se obtížného plevelu. Ve finále ale poznáte, že nejlepší způsob jak se plevelu a mechu zbavit je vytrhávat jej ručně. Přípravky mohou částečně pomoci, ale úplně vás obtížného mechu a plevelu nezbaví.

[/box]

Závěrem

Vypěstovat a udržet kvalitní trávník bez plevelu a mechu vyžaduje pravidelnou údržbu a čas. Pravidelné zalévání, sekání a údržba je časově náročná, ale výsledek stojí za to.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *