Tipy & praktické informace

Jak se zbavit psích chlupů?

[dropcap]S[/dropcap]dílíte domácnost s čtyřnohým kamarádem, který se chlubí krásnou a dlouhou srstí? Tu musí průběžně měnit a chloupky padají jak jinak – na vaší podlahu, nábytek a vůbec všude, kde se dá. Nebojte, nejste v tom sami, s psími chlupy bojuje prakticky každý páníček a jen hrstka nakonec přijde na to, jak se jich efektivně zbavit. Ne pejsků, ale chlupů! A my vám prozradíme, co na psí chlupy doopravdy funguje.

shutterstock_142605394

Většinu chlupů pojem vysavač

Nejjednodušší řešení bývá často to nejlepší. Snad nejrychleji se chlupů zbavíte pomocí vysavače. A pozor – pokud pejska již od mala zvyknete na rámus, který vysavač vydává, možná se nechá vysát i on sám.

Máte-li starší a méně výkonný vysavač, připravte se na to, že nepojme ani zdaleka všechny chlupy. Záleží také na typu koberce, respektive délce vláken, do kterých se mohou psí chlupy vplést a odolají náporu vysavače. V takových situacích přijde vhod speciální samočistící kartáčový nástavec na vysávání psí srsti – budete svého pejska česat a zároveň ho zbavíte chlupů, které by každou chvíli dopadly na podlahu.

Univerzální izolepa

O izolepě se traduje, že dokáže opravit úplně všechno. A pokud ne, je zapotřebí přidat více izolepy… Ale má i jiné praktické využití – omotejte si ji kolem dlaně tak, aby byla lepící část směrem ven, jděte na všechny čtyři a začněte psí chlupy odstraňovat ručně.

Na chlupy platí i válečky

Pokud se chlupy udrží jen na podlaze, je to ještě v pořádku, ale jakmile se dostanou i na oblečení a čalouněný nábytek, je zle. Perfektní nástroj, s pomocí kterého se spadané srsti zbavíte, je lepící váleček na chlupy. Manipulace je snadná a lepící kotouč lze vyměnit.

Fanoušci techniky používají elektrostatické rukavice

Ještě jste o nich neslyšeli? Na trhu jsou již nějakou tu dobu k mání a fungují opravdu bezvadně. Elektrostatické rukavice zachytávají psí chlupy všech velikostí a lze je vyprat (a tudíž používat opakovaně).

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *