Domů / Exteriér / Zahrada / Pěstování rostlin / Jak si poradit s výsadbou ovocných stromků?

Jak si poradit s výsadbou ovocných stromků?

Ovocné stromky mají své pevné místo i na těch nejmenších zahrádkách. Nakonec, kdo by nechtěl těšit a hlavně si pochutnat na vlastním ovoci. Ovocné stromky nakupujte v kvalitních prodejnách nebo ideálně v ovocnářské školce, kde se nemusíte strachovat o kvalitu stromečků. Ovocné stromky se prodávají buď v kořenovém balu nebo v kontejnerech. Nákupem prvního typu stromečku sice ušetříte, ale musíte rostlinku co nejrychleji zasadit. Nejlepší pro výsadbu kořenového balu je období, kdy je vlhko, tedy podzim nebo jaro.

ovocné stromy

Kontejnerové stromky můžete vysazovat v podstatě kdykoliv, jen by nemělo být příliš horko a sucho.

Před samotným sázením si zkontrolujte kořeny. Ty, které jsou suché nebo nahnilé odstraňte. Stejně zkontrolujte i větve, poškozené a suché odstraňte a případné rány ošetřete štěpařským voskem.

Jamka na výsadbu by měla být dostatečně hluboká i široká. Obecně platí, že dostatečný je jeden a půl násobek původního kontejneru. Při výsadbě by měl být stromek ve stejné výšce, jako byl ve školce. K tomu stačí jednoduchá pomůcka. Místo, které bylo v kontejneru na úrovni země, si označte křídou. Kořeny zasypávejte postuně, část vždy utužte nohou a se stromečkem lehce zatřepejte. Tím se odstraní vzduchové kapsy mezi kořeny.

Jakmile ovocný stromek zasadíte, nezapomeňte na dostatečnou zálivku. A pak už se jen těšte na vlastní plody.

O Vesela

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.Povinná pole jsou označena *

*