Tipy & praktické informace

Jak správně vybrat vířivou vanu?

Vířivá vana sice stále představuje určitý nadstandard a luxus, nicméně se začíná objevovat i v běžných domácnostech. Důvodem jsou poměrně příznivé ceny, a to i v případě kvalitních modelů. Pokud si pohráváte s myšlenkou na pořízení vířivé vany i vy, nesnažte se výběr uspěchat a položte si několik následujících otázek…

shutterstock_219873928

Pro koho je vířívka určena?

Počet lidí, kteří se budou ve vířivce oddávat relaxaci, je zcela zásadní. Budete to jen vy a partner(ka)? Anebo se do vířivky nasouká celá rodina? K mání jsou kompaktní i velké modely – vyberte si whirlpoolku, která vám nebude těsná a zároveň zbytečně velká.

Kde bude vana umístěna?

Další důležitá otázka spočívá v umístění vířivky. Místo by mělo být snadno přístupné, jinak se budete koupeli vyhýbat. Za zvážení stojí také to, zda se budete ve whirlpoolce koupat po celý rok, nebo jen sezónně. Většina modelů neumožňuje snadný přesun, takže si dobře rozmyslete, kam vířivku umístíte.

Jaký materiál a tvar vnitřní části?

V tomto ohledu dostanete na výběr mezi pevně formovanými sedáky a vířivkou s měkkou částí. V prvním případě se budete muset smířit s předem určenou pozicí, v případě druhém si sami zvolíte polohu a pozici masážních trysek. Měkkou vnitřní část ocení i děti, které mohou ve vířivce dovádět.

Záleží na hlučnosti?

Samozřejmě, že ano. Představte si relaxaci za příliš hlučného provozu… Zřejmě si ji neužijete plnými doušky jako v případě vířivky, která nabízí výrazně tišší chod. V tomto ohledu opět vítězí výše zmíněné modely z měkké pěny, které nepřenáší vibrace.

A jak je to s náklady na provoz?

Spousta lidí udělá při výběru obrovskou chybu. Pořídí si model, který je jen o něco levnější než úsporné vířivky. Zanedlouho se však „přeplatí“ na provozních nákladech. Z dlouhodobého hlediska je stoprocentně úspornější investice do kvalitní a úsporné vířivé vany.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.