Bydlení,  Interiér,  Kuchyně

Vybíráme ten nejvhodnější sporák

[dropcap]R[/dropcap]ozdělení varné desky a trouby v současné době poněkud staví klasické sporáky na vedlejší kolej. Na jedné straně se není čemu divit. Na druhé ovšem musíme říct, že i klasické sporáky, které v sobě integrují jednak varnou desku a jednak také troubu na pečení, nevypadají dnes v mnohých variantách vůbec špatně. Pokud existuje nějaký mýtus, že hyzdí moderní domácí kuchyni, tak je třeba jej vyvrátit. Pokusme se tedy upozornit na základní možnosti, které se nám z hlediska výběru sporáků nabízejí. Možností je hned několik…

shutterstock_56404789

Indukce kombinovaná s elektrickou troubou

Asi nejprodávanější variantou současnosti je sporák složený z indukční varné desky a elektrické trouby. Tato varianta je oblíbené zejména v ohledu na maximální čistotu a pohodlnost vaření i pečení. Indukční varná deska představuje tu nejekonomičtější a nejmodernější varnou desku vůbec. Mezi její přednosti patří především rychlost vaření a fakt, že se díky technologii indukci neopálíte o hrnce. Samozřejmostí je i automatické vypínání a některé další vymoženosti. Elektrická trouba je vysoce efektivní a její spotřeba je minimální.

Elektrický sporák

Zajímavou volbou je i elektrický sporák, který disponuje sklokeramickou varnou deskou. U té je nutné si zvyknout na způsob vaření, který je pomalejší z hlediska ohřevu oproti plynové desce. Elektrická trouba je spolehlivá. Počítat můžete ekonomickým, tichým a bezpečným provozem vašeho sporáku.

Plynový sporák

Ryze plynový sporák se dnes již až tak často v domácnostech nenachází, jelikož plynová trouba se již prodává v naprostém minimu. Naopak plynová varná deska je stále oblíbená pro svou bezprostřednost a možnosti rychlé přípravy jídel. Nejstandardnější variací z pohledu poměru ceny a kvality je mezi sporáky je ten, který disponuje plynovou varnou deskou a elektrickou troubou.

[box type=“info“ ]

Naše tipy

Jestliže se vám rozbil sporák a potřebujete rychle nový, pak ekonomickou variantu představuje sporák Mora CS 110 GW. Pořídit jej lze i pod 6000 korun. Pokud chcete vyloženě celoplynový sporák, pak vypadá dobře Indesit KN3G21S(X)/EU S. Ze sporáků vybavených indukční deskou může zaujmout například sporák AMICA SHI 61784P X. Tady už se cenově dostaneme až na nějakých 14 000 korun.

[/box] 

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.