Interiér,  Jak ušetřit,  Kuchyně,  Tipy & praktické informace,  Vaření

Zdvojnásobte velikost kuchyňské spíže a správně si to tu zorganizujte

Je velmi pravděpodobné, že jste někdy v kuchyni zažili ten okamžik, kdy jednoduše nemůžete najít to, co hledáte. Čtete si nějaký recept, narazíte na klíčovou ingredienci a říkáte si „Někde bude.“ Ve snaze ji najít tak strávíte několik minut, ve kterých byste již měli dávno uvařeno. Stačí přitom tak málo jako je přeorganizování vaší kuchyňské komory.

Ať už se považujete za mistra kuchaře nebo naprostého nováčka, učený z nebe nespadl. Jak si uspořádáte kuchyňskou spíž, taková bude. Důležité však je, aby byla funkční. Každá ingredience bude označená, což vám usnadní její hledání. Nemusíte se prodírat řadou prošlých expirací nebo jiných nepoužívaných surovin. Vše pečlivě vytřiďte a nechte jen to, co používáte a je čerstvé.

Uspořádaná spíž vám také ušetří peníze

Jste ve stresu, že kupujete neustále dokola jednu a tu samou surovinu, kterou nemůžete nikdy najít? Pak se vám sejdou dvě majoránky, ale třeba také bazalky, atp. K tomu, aby vaše spíž dostala řád, není zapotřebí utratit hromadu peněz. Vysvobodí vás i jednoduchá investice do štítkovače. Přehledné popisky jednotlivých ingrediencí vám pomohou se rychleji zorientovat. Výsledkem je efektivnější a uspořádanější spíž. Nemluvě o tom, že vaše svačiny budou vypadat ještě neodolatelněji. Zřejmě již nikdy nezakoupíte žádné koření dvakrát.

Slaměné košíčky

Poskládejte si do nich konzervovaná jídla podle kategorií – rajčatové omáčky, zelenina, atp. Aniž byste zvedali víčko, uvidíte obsah. Využijte také výsuvné zásuvky, do svých útrob pojmou hodně věcí.

Malé nádobky na uskladnění

Nevíte, kam s moukou? Nemusíte skladovat celý pytel. Stačí si odsypat do menší nádobky. Skvěle se do ní vejde i obilí, strouhanka, rýže nebo ořechy, dle vaší libosti a také zásob.

Deska s otvory na hrnce a pánve

Místo toho, abyste štosovali těžké hrnce a pánve na sebe, stačí na volnou zeď nainstalovat dírkovanou desku. Těžké předměty snadno uchopíte a systém obohacen o několik háčků a polic, vám pomůže k čistotě a řádu.

Dřevěná bedna

Stále máte pocit, že nechcete, aby byly některé věci na očích? Uschovejte je do dřevěné bedny, která ukryje i méně vzhledné náležitosti. Nedávejte tam však věci, které potřebujete vytahovat každý den. Bednu také čas od času projděte, ať se vám tam něco nezkazí.

Do zásuvek vložte organizéry

Chcete zabránit převrácení lahví, plechovek a dalších spížových předmětů v příslušných zásuvkách? Zakupte si nějaké organizéry zásuvek, které vám vše udrží na svém místě. Tyto oddělovače jsou spolehlivým řešením.

Najděte místo svým taškám na nákup

Do jednoho z košíků uložte igelitové a látkové tašky. Než vyrazíte na nákup, nejste nuceni hledat nebo dokonce v obchodě kupovat neustále nové.

Prostor spíže zkrášlete tapetou

Design sice nehraje v uskladnění věcí žádnou roli, ale vám tato inovace prospěje.

Dózy s nepropustnými víčky označte štítkem

Jednotlivé položky můžete naskládat na sebe a při nechtěném dopadu na zem se nestane žádná pohroma. Když se převrhnou na podlahu, nerozsypou se.

Označené sklenice

Levnější variantou jsou klasické zavařovací sklenice, které je taktéž dobré oštítkovat. Místo skla se dají použít i keramické nádoby se štítkem.

Dvojitá skříňka

Mít prostorné hluboké skříňky je v úložném prostoru vždycky požehnáním. Nemáte-li dostatek finančních prostředků, poslouží vám i původní police na boty, které se ukotví na zadní část spížových dvířek. Je ovšem potřeba ji řádně umýt.

Moderní regálové systémy

Objemné spotřebiče je vhodné někam zastrčit a otevřené police nechat na drobnosti. Nezapomeňte ani na zdánlivé detaily jako jsou organizéry na suchý zip.

Výběr místa

Nemáte vyhrazený prostor, kde by mohla spíž stát? Můžete si vystačit s nevyužitým rohem v kuchyni nebo v chodbě. Kompaktní systém si zamilujete a vaše kuchyně povýší na královskou hodnost.