Interiér,  Kuchyně,  Tipy & praktické informace

Jak vyčistit chladničku?

Úklid obecně nepatří mezi dvakrát oblíbené činnosti, nicméně je nutností. Úklid ledničky většina lidí odkládá, není to nic, co by dělali rádi. Možná si říkáte, že máte doma lednici No Frost nebo Antibacterial System, takže vy jste v pohodě, nemusíte o chladničku pečovat. To je však jeden velký omyl.

Úklid ledničky je nutností

V chladničce uchováváte potraviny, které následně dále upravujete a zpracováváte. Proto je nutno, aby v ní bylo opravdu čisté a sterilní prostředí. Často do ní vkládáte aromatické potraviny jako sýry, ryby, pomazánky či další jídla. Tyto potraviny se obecně doporučují ukládat do uzavíratelných krabiček. Nicméně ani to vás od úklidu chladničky neuchrání.

Speciální technologie vám úklid chladniček usnadní, to ano, ale nevyčistí jí za vás. To musíte udělat vy. Můžete si pořídit různé produkty, které mají vysoce čisticí a antibakteriální efekt. Ty vám samozřejmě pomohou a chladničku s nimi pořádně vyčistíte. Nicméně to jde také s pomocí přírodních pomocníků.

Jak nejlépe vyčistit chladničku?

Mnoho lidí dělá tu chybu, že čistí lednici v rychlosti a ani jí nevypojí z elektřiny. To je špatně. Čištění by mělo probíhat důkladně, tedy s vypnutou lednicí. Při čištění chladničky je ideální čas na pořádnou čistku v zásobách. Projděte si všechny potraviny, zkontrolujte dobu trvanlivosti. Prošlé potraviny rovnou vyhoďte.

Nyní už stačí jen z lednice vytáhnout všechny přihrádky, boxy a poličky a všechno pečlivě vymýt. Postačí vám obyčejná voda a ocet. Jde o známý prostředek, který funguje a pomůže lednici vydesinfikovat. Máte-li starší lednici, která nedisponuje technologií No Frost, čeká vás také rozmrazování. Využít můžete speciální spreje pro odmrazování nebo horkou vodu. Následně chladničku umyjte octovou vodou a máte na pár měsíců hotovo.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *