Domů / Interiér / Jak vyčistit myčku nádobí

Jak vyčistit myčku nádobí

Myčky nádobí jsou v dnešní době nedílnou součástí mnoha domácností. Jejich používání je pro nás pohodlnější a šetří čas. Stejně jako každý jiný spotřebič i myčka nádobí vyžaduje jistou údržbu. Podívejte se na profesionální i „babské“ rady na vyčištění spotřebiče.

shutterstock_102766511

Profesionální příslušenství

Někteří výrobci myček nádobí ke svým produktům nabízí i příslušenství, mezi které patří čistící a odvápňující tablety nebo gely určené přímo pro danou značku myčky. Například Electrolux nabízí 10 takovýchto tablet za necelých 200 Kč. Přípravek se jednoduše vloží do myčky podobně jako prostředek na mytí a spotřebič se nechá projít cyklem mytí.

Kromě samotných výrobců nabízí tzv. čističe myček i další značky, pod kterými běžně nakupujeme prášky nebo tablety na mytí. 250 ml těchto prostředků se dá pořídit průměrně od 65 Kč v závislosti na výrobci a doporučuje se přípravek použít 1-2x měsíčně.

Jedlá soda

Přednostmi jedlé sody jsou dostupnost a cena. Také nezatěžuje přírodu, což je rozhodně další plus. Sodu stačí nasypat do šálku a spustit program na oplachování. Přípravek myčku nejen vyčistí, ale i zbaví všech pachů.

Ocet

Další z „babských“ ale ověřených rad. Ocet najde široké využití při čištění myček nádobí, praček nebo kávovarů. V případě myčky nádobí stačí opět nalít ocet do nádržky a nechat program běžet naprázdno na co nejvyšší teplotu. V případě důkladného čištění se doporučuje použít až litr octu.

Kyselina citronová

Funguje stejně jako ocet nebo soda. Myčka se zapne naprázdno, a když myčka po předmytí vypustí, otevře se a dovnitř se vsype 20 dkg kyseliny. Tento způsob čištění se doporučuje opakovat po třech měsících.

Ať už si vyberete jakýkoliv způsob péče o svou myčku nádobí, je vhodné pamatovat na pravidelnost. Dokonce se nedoporučuje použít ocet, pokud jste myčku nečistili déle než rok. Preventivně je také důležité udržovat vnitřek myčky nádobí čistý od drobných nečistot a zbytků, jakými mohou být třeba semínka z ovoce, která se uvnitř myčky mohou dostat daleko a způsobit pořádné potíže.

Jaký způsob čištění myčky nádobí se osvědčil vám? Podělte se s námi v komentářích pod článkem.

O Lucie Hukova

Autorka je psavec, co zápasí s vlastní domácností a zastává názor, že spotřebiče by neměly být chytřejší než ona.

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.Povinná pole jsou označena *

*