Interiér,  Kuchyně,  Tipy & praktické informace

Jak vyčistit připálený hrnec

[dropcap]L[/dropcap]idé rádi sledují pořady o vaření a rádi se také dobře nají. Naštěstí je již pryč doba zmražených polotovarů, které se jen v mikrovlnce rozmrazí a je uvařeno. Žádné mražené jídlo se nevyrovná kvalitnímu uvařenému z dobrých surovin. Nepříjemným vedlejším účinkem vaření je nejen hromada špinavého nádobí, které je nutné umýt, ale občas se i něco připálí, nebo připeče. To je pak o starost více s tím, jak vyčistit připálený hrnec.

Nejlepší je prevence

Jak už to bývá, tak nejlepší čistění připáleného hrnce je zamezit připálení. Chce to nedělat při vaření spoustu jiné práce a věnovat se plně vaření a mít přehled kde se co a jak dlouho dělá. V tomhle nám může pomoci nastavení času na hodinách se signalizací.

shutterstock_132343898

[box type=“info“ ]

Čistící přípravky

Každý muž, když musí mýt nádobí, a je vcelku jedno jestli je tam něco připáleného, nebo ne, jednoduše po okraj nádobu napustí vodou. Třeba to pustí samo. Tato metoda je někdy až překvapivě účinná, což ovšem žádná žena nepřizná. Pokud tenhle odborný postup zklame, tak jsou na řadě čistící přípravky.

[/box]

Typy nádobí

Jsou čistící prostředky méně šetrné, ale o to účinnější, a jsou přípravky šetrné k nádobí. Pokud se vám povede připálit jídlo na plochu hrnce, který je například smaltovaný, tak na čistění nepoužijete drátěnku. Naštěstí jsou v obchodech k dostání přípravky šetrné k povrchu hrnce. Zejména se jedná o různé tekuté písky a různé čistící přípravky.

Speciální nádobí

Pokud používáte speciální a drahé nádobí, tak se při koupi informujte jak a čím se dané nádobí čistí. Prodejce vám jistě mile rád poradí čistící prostředky a navrch přidá i pár rad jak na to. Nebylo by dobré přijít o drahé nádobí jen tím, že jsme použily čistící přípravek, který dané nádobí poškozuje. Naštěstí kuchyňské nádobí je odolné a vhodné čistění mu neuškodí.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.