Domů / Bydlení / Jak vymalovat kuchyň

Jak vymalovat kuchyň

Kuchyň je místo kde se vaří, to znamená, že i nábytek a zařízení musí být pořízeno s ohledem na tuto skutečnost. Také by měl být brán ohled na světelné podmínky v místnosti a na to, jestli svítí do místnosti přímé sluneční světlo, nebo ne. Nikde není napsané, že kuchyně musí mít nudné barvy, nebojte se tedy experimentovat a být odvážní.

shutterstock_70754935

Kuchyně pro mladší

Pokud chcete použít k vymalování kuchyně odvážnější barvy, použijte je. Barev se nemusíte bát, jen si dejte pozor, aby se barvy mezi sebou „nebily“, prostě aby k sobě pasovaly. Pokud nemáte až takový cit pro barvy, tak se poraďte s odborníkem, nebo si najděte na internetu stránky o barvách. Naleznete tam porovnání jednotlivých barev a také zjistíte které barvy se k sobě hodí a které ne.

Kuchyně pro konzervativní

Když máte rádi konzervativní vymalování kuchyně, tak použijte obvyklejší barvy. Klidně bílou, je to klasika. Můžete také vymalovat kuchyň jinými barvami než jen na bílo. Pokud jste ale konzervativní, tak spíše zvolíte světlejší odstíny než tmavší. Nechcete přece aby vaše kuchyně působila depresivně.

Sladění barevnosti

Důležité také je, aby barevnost stěn byla sladěna s barvou vybavení, především kuchyňské linky. Jak jsme již napsaly, ne každá barva se hodí k jiné. Před vymalováním kuchyně by jste měli mít jasno v tom, jakou barvu bude mít vaše kuchyňská linka. Vyhnete se tím možnému překvapení po zkompletování kuchyně.

Omyvatelné malby

Protože je kuchyně určená k vaření a přípravě pokrmů, stane se, že občas něco ukápne, nebo vystříkne na seď. Dříve se tento problém řešil použitím kachliček za sporák a za pracovní plochu. Nyní ale moderní malby mohou být i  voděodolné a omyvatelné. Takže i tak exponovaná plocha jako je prostor za pracovní plochou a za vařiči může být jen vymalovaná a přesto ji můžete udržovat čistou.

O Petr Urbanek

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.Povinná pole jsou označena *

*