Interiér,  Dětské pokoje

Jak zabezpečit dětský pokoj

Rodiče chtějí pro své děti jen to nejlepší, netýká se to jen stravy, vzdělání, výchovy, ale také jejich pokojíčku. I zde se proto snaží vybírat ty nejkvalitnější kousky a následně myslí na to, jak zabezpečit dětský pokoj, jak z něj vytvořit místo, kde si děti budou moci hrát a to bez obav.

Bezpečnost především

Děti v dětském pokojíčku budou trávit spoustu času, jako miminka v něm budou převážně spinkat, poté, až budou větší, si zde budou hrát a to často bez vaší přítomnosti a dozoru. Pokojíček tak musíte zařídit tak, aby rozvíjel dětskou fantazii, prostor a také tak, aby poskytoval dětem bezpečí. To se odvíjí od věku dítěte, jakmile dítě roste, nároky na bezpečí se mění.

Chcete-li zlepšit bezpečnost a pohodlí pro vaše děti, můžete využít inteligentního řešení Somfy, pomocí kterého můžete využívat kamery, upravovat teplotu v pokoji dítěte a mnoho dalšího.

Nejmenší děti

Ty toho obvykle moc nepotřebují, zvláště pak miminka, která tráví většinu dne v postýlce. Bezpečnost se klade tedy na postýlku, ta musí mít kvalitní matraci, vyrobená by měla být z kvalitních materiálů. Mezery mezi dřevěnými laťkami nesmí být moc velké, musí být svislé. Dobré je, když vnitřní část postýlky je vypolstrovaná.

Jakmile děti povyrostou, je na čase jim zařídit jejich vlastní pokojíček. Ten samozřejmě musí být co nejvíc bezpečný. Jestliže chcete dětem do pokojíčku pořídit koberec, pak rozhodně nejsou dobré celoplošné syntetické koberce. Děti se často během her plazí po kolenou a mohou si způsobit nepříjemné oděrky a popáleniny na kolenou i rukou. Pořídit můžete lino či plovoucí podlahu a přidat do pokojíčků prošívané podložky, kusové koberce.

Nábytek

Co se týče nábytku, volte jej bezpečný, ideálně bez úchytek, které by dětem mohly ublížit. Pozor na kousky, které nejsou stabilní, ty by se mohly během dětských her převrhnout a děti zranit. Pozor na ostré hrany, je nutno je zabezpečit, například chrániči. Podobné chrániče je vhodné využít také do elektrických zásuvek. Odstraňte z interiéru také nízké poličky, děti po nich nebudou šplhat. Radiátory by měly být opatřeny dostatečným krytím, aby se o ně děti nespálily nebo se nezranily.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.