Tipy & praktické informace

Jak zabezpečit domov před odjezdem na dovolenou

Není příliš důležité, zda máte rodinný dům nebo pouze byt v bytovém domě. V obou případech se vyplatí před odjezdem na dovolenou učinit určité kroky. Samozřejmostí je důkladné zabezpečení, jehož účinnost zvyšují především kvalitní bezpečnostní zámky na vstupních dveřích.

Rizikovým místem bývají okna. U domu je lze zajistit instalací ozdobných mříží, které jednak případného zloděje odradí od jeho úmyslů, a jednak mohou být i dekorativním prvkem.

Venkovní žaluzie

Jejich hlavním přínosem je ochrana před zloději. Venkovní roletové systémy jsou velice účinnou bezpečnostní překážkou, kterou oceníte zejména v době své nepřítomnosti. Spolu s kvalitními bezpečnostními vchodovými dveřmi a dalšími prvky budete mít svůj dům dokonale uzavřen. Venkovní rolety se ovládají z interiéru domu, navíc jsou téměř nerozbitné, takže jsou dokonalým zabezpečením. Vedle bezpečnostního přínosu mají i řadu dalších výhod. Zvyšují tepelnou izolaci domu, neboť v zimě zabraňují úniku tepla a v létě příjemně ochlazují interiér. Také snižují hluk z venku.

Bezpečnostní dveře a zámky

Současný trh nabízí celou řadu dveří, které nelze běžnými způsoby rozbít a navíc splňují i protipožární požadavky. Rizikovým místem bývají zámky. Proto je dobré pořídit si k hlavním vchodovým dveřím důkladný zámek. Dnes jsou k dispozici několikabodové zámky, jejichž otevření je téměř nemožné. Důležitý je ovšem i psychologický moment, jelikož zloděj si raději vybere dům, do něhož se nejsnadněji vloupá.

Osvědčené rady

Pokud máte spolehlivého souseda, požádejte ho, aby vám dům nebo byt pohlídal. Důvěryhodnému člověku nebo příbuznému můžete svěřit klíče, aby vám zaléval květiny a větral. Otevřená okna působí dojmem, že dům není opuštěn. Jsou také triky, jak zloděje zmást:

  • Požádejte souseda, aby vám pravidelně vybíral poštovní schránku. Pokud je plná novin, korespondence či reklam, je to pro zloděje jako pozvánka.

  • Máte-li zahradu, nechte na šňůře viset nějaké prádlo, případně poproste někoho, aby je občas obměnil.

  • Někdy se vyplatí nechat svítit v domě nějaké světlo, což každého zloděje přiměje „zkusit štěstí“ o dům dál.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *