Dětské pokoje,  Interiér

Jak zařídit pokoj pro studenta?

Máte doma studenta? Čas letí jako vody a z miminka, kterému stačil ke štěstí menší hrací koutek a postýlka, se stal samostatný jedinec vyžadující adekvátní zázemí. Potřebuje vlastní teritorium, ve kterém se může v klidu učit, relaxovat a setkávat se s přáteli. A my jsme pro vás připravili několik praktických tipů, které vám budou při zařizování studentského pokoje k užitku. Budete-li se jimi řídit, zaručeně se vám podaří vytvořit ideální interiér!

shutterstock_52269487

Pokoj můžete rozdělit na více sekcí

Obývá-li danou místnost více dětí (a nemáte-li jinou možnost), pokuste se pokoj rozdělit příčkou nebo alespoň závěsem. Alfou a omegou je dostatek prostoru, takže se snažte vymyslet takové uspořádání, které bude ve finále vzdušnější než stávající řešení. Studentský pokoj není skladiště – a ani vy určitě nechcete neustále dokola poslouchat jednu a tu samou výmluvu, že se dítko nemůže učit, protože nemá klid ani místo…

Jak vybrat postel?

Snad nejdůležitějším prvkem je postel. Dospívající člověk v ní tráví průměrně třetinu dne, takže si zaslouží dostatečně prostorný a pohodlný model. V menších pokojích je ideální postel umístěná v patře – v dolní části může být menší pohovka nebo psací stůl.

Jak vybrat psací stůl?

A když jsme nakousli psací stůl, poohlédněte se po takovém, který poskytuje dostatek místa pro práci a zároveň množství úložného prostoru. Populární jsou typy studentských stolů, které umožňují nastavení výšky psací desky. Ta by, mimochodem, neměla být prosklená. Vyvarujte se i tmavým barvám, které jsou příliš kontrastní vůči bílým papírům a unavují zrak.

Jak vybrat židli?

Na závěr jsme si nechali často podceňovanou židli. Nedělejte chybu a investujte do ergonomického modelu, který vašemu studentovi nebude ničit záda. Není nic horšího, než nekvalitní a nepohodlná židle. A máte-li doma komfortní model s nevyhovujícím potahem (např. dětské motivy, případně na pohled „prosezený“ potah), není nic jednoduššího, než pořídit nové čalounění.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.