Tipy & praktické informace

Jak zastínit střešní okno?

Máte doma střešní okno a hledáte odpověď na otázku, jak ho efektivně a zároveň levně zastínit? Připravili jsme pro vás několik praktických tipů, které vám mohou usnadnit rozhodování. Tady je máte…

Pokud je vaše okno nedostatečně zastíněné, na nic nečekejte a nechte si zhotovit kvalitní, elegantní a praktické zastínění. Ale co když vás překvapí výrazně vyšší cena, než jakou byste dali za zastínění běžného okna? Nelekejte se, důvod je prostý – větší náročnost konstrukčního stínícího mechanismu a důkladnější uchycení rámu do okna.

Nabízí se hned několik možností, a to žaluzie, rolety, záclony a dekorační látky. Nejžádanější jsou žaluzie a rolety, přičemž nejlevněji vyjdou ty látkové.

shutterstock_90858968

1. Žaluzie

Žaluzie představují nejběžnější a cenově dostupné řešení. Množství výrobců je dodává přímo se střešním oknem. Horizontální varianta bývá uchycena strunovým vedením, kdy je po stranách napnutá struna, která umožňuje manipulaci s lamelami. Výhodou budiž dobrá regulace intenzity a směru dopadajících slunečních paprsků. V dnešní době však spousta lidí považuje žaluzie za příliš všední a poohlíží se po něčem méně okoukaném.

2. Rolety

Dobrou službu vám udělají také klasické látkové rolety, které lze nechat vyrobit na míru do všech typů střešních oken. Limitující mohou být určitá rozměrová omezení. Rolety lze uchytit pevnými body nebo lištami, které umožňují podobnou manipulaci jako v případě žaluzii. Neustále vypnutí látky zajišťují speciální pružiny. Inovativním způsobem zachycení rolety z vnější strany okna, kdy nejsou zapotřebí lišty. Rolety se standardně stahují pomocí plastového držáčku nebo očka.

3. Římské rolety

Dalším způsobem zastínění je římská roleta, jejíž užití je však v případě střešního okna mírně komplikované. Jde o to, že římská roleta bývá přímo propojena s ovládacím mechanismem a pro střešní okno tento systém nelze vytvořit. V praxi se používá tzv. falešné římské rolety, které využívají systém magnetických pásků, suchých zipů, látky a teleskopických vitrážek. Jde o velmi elegantní zastínění, ovšem s nepraktickým kompromisem – ruční manipulací při vytahování a stahování. Látka vás navíc připraví o určitou plochu okna.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *