Exteriér,  Tipy & praktické informace,  Zahrada,  Zahradní nábytek,  Zahradní stavby

Jak zazimovat zahradní altán?

I když to možná tak nevypadá, zima se kvapem blíží. Za pár dní tu máme podzim a večery, které jste tak rádi trávili venku, ve svém altánku či pergole jsou nenávratně pryč. Venku už je večer zima a na nějaké velké vysedávání to není. Zima jistě má své krásné kouzlo, to bez pochyby. Než se však objeví, je důležité uchránit před ní vše, co máte rádi. Mimo jiné také zahradní altán nebo pergolu.

Zima klepe na dveře

Zima je bezpochyby krásné roční období. Sníh se snese na vše okolo, pokryje okolí, no romantika veliká. Ovšem sníh a vlhkost spolu s chladem mohou často ubližovat objektům, které vlastníte. Chalupy, chaty, domy, ale právě třeba i zahradní altány nebo pergoly. Chcete-li udržet jeho životnost a vzhled, pak je nutno jej pořádně zazimovat. Jak na to?

Vykliďte jej

Zastřešená pergola či altán musíte vyklidit. Popřípadě můžete v prostoru ponechat věci, které zimě nevadí. Jestliže v pergole nebo altánu máte elektroniku, rostliny, nábytek, který může snadno polehnout zkáze a podobně, pak je nutno je vyklidit. Podobně i gril, nářadí, prostě vše, co by mohla zima poškodit.

Vyčistěte jej

Pergolu nebo zahradní altán je následně nutno pořádně očistit. Vymeťte z něj všechny nečistoty, prach a podobně. Během léta se tam toho jistě hodně nahromadilo a pořádný úklid mu jen prospěje. Následně jej pořádně vytřete a můžete použít i saponát. Pokud chcete, můžete svůj altán opatřit nátěrem, impregnací nebo lakem, díky kterému prodloužíte životnost.

Uschovejte před zimou

Nejlepší možností je uschovat celý altán do tepla a pod střechu. Ne každý asi má takové možnosti a navíc můžete mít altán či pergolu venku natrvalo. Pak přichází na řadu krycí plachty. Ty jsou pro tento moment nejvhodnější. Sáhnout můžete po auto-plachtě, která poskytne vašemu altánu plnohodnotné ukrytí před zimou, chladem a sněhem.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *