Exteriér,  Pěstování rostlin,  Tipy & praktické informace,  Zahrada

Jak zničit puklice na květinách

[dropcap]P[/dropcap]okojové květiny utváří atmosféru domova a zpříjemňují nám bydlení a život. Jsou pokojové rostliny nenáročné na pěstování, jiné vyžadují stálou péči. Některé kvetou, jiné jsou spíše traviny. Každopádně ať už máte doma jakékoliv pokojové rostliny, chcete aby dobře rostly a plnily svou funkci tak jak mají.

shutterstock_132641714

Škůdci a choroby

Pokojovým rostlinám se choroby a škůdci nevyhýbají. Většinu chorob lze jednoduše vyléčit požitím osvědčeného přípravku, ale co když rostlinu napadne exotická choroba, nebo škůdce. Potom nemusí osvědčené prostředky stačit. Nebo mohou být u nás prodávané prostředky proti těmto exotickým škůdcům neúčinné. Příkladem takovéhoto exotického parazitu jsou puklice.

Puklice

Puklice patří k savému hmyzu kterého se jen obtížně zbavíme. Ve volné přírodě je velké množství zvířátek, které se jimi živí, takže puklice nejsou problém. Zvířecí predátoři je udržují v neškodném množství. Pokud ale máme rostlinu výhradně doma, tak se puklice stávají problémem. Nejlepší je fyzické odstranění puklic. Pokud rostlinu stěhujete z venkovního prostředí, kde byla přes léto, domů, tak důkladně zkontrolujte rostlinu a napadené části zlikvidujte.

[box type=“success“ ]

Likvidace puklic

Puklice jsou velmi odolné vůči použité chemii. Nejlépe se chemie dovede vypořádat s prvním stádiem života puklic. Další stádia života puklic jsou již velice rezistentní na chemii. Problém také je, že na rostlině se většinou vyskytují všechna stádia vývoje puklic, což účinnou likvidaci ještě více snižuje. Je třeba použít velice silné přípravky na hubení puklic a to opakovaně aby jsme dosáhly zničení tohoto odolného parazita.

[/box]

Je nutné zbavit se puklic

Zbavit se puklic je velmi důležité. Pokud necháme napadenou rostlinu být, tak se za nedlouho puklice rozmnoží a napadnou ostatní rostliny v bytě a problém se tím jen zvětší. Puklic se lze chemicky zbavit, ale chce to čas. Někteří zastávají názor, že rostlinu napadenou puklicemi je nutné vyhodit, aby nedošlo ke kontaminaci ostatních pokojových rostlin.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.