Blogy,  Nezařazené,  Tipy & praktické informace

Jak zvládnout předvánoční stres?

 

Přeji všem krásnou 2. adventní neděli. Asi každý zaznamenal, že se pomalinku blíží čas příprav na Vánoce. Pečlivé hospodyňky a maminky už pečou a připravují cukroví, spolu se svými dětmi.  Kdo neumyl okna, tak je myje a bydlení se pomalinku přeměňuje na sváteční, uklizené a voňavé.

 

Přemýšleli jste někdy nad tím, kdy je vůbec brzo a kdy pozdě na přípravu dárků, úklid, pečení?

Neexistuje žádné pravidlo, které by říkalo, teď musíš ozdobit stromek nebo teď musíš koupit dárky a upéct cukroví. Ale pokud se chcete vyhnout stresu, je lepší si vše nakoupit a připravit postupně, ať toho pak nemáte hodně. Stejně tak je to s úklidem a pečením.

Nejdůležitějším dárkem je zdraví, láska a rodina spolu

Čím jsme starší, tím více chápeme, že není nejdůležitější mít pod stromkem spoustu dárků, ale že to hlavní je – sejít se ve zdraví, lásce a prožít tyto krásné chvíle v klidu a pohodě. Mnoho lidí před svátky stresuje kvůli financím, protože příprava na Vánoce opravdu stojí hodně úsilí a peněz. Ale opět záleží na vás, kolik se rozhodnete investovat. Klidně se uskromněte a kupte jen to nezbytné nebo vyberte dárky z různých slevových akcí, vyrobte originální dárky. Pod stromeček si třeba dejte rodinnou hru nebo si napište navzájem pěkné dopisy a pověste si je na stromeček (se jmény každého člena rodiny). Není přece povinností kupovat drahé věci a mít byt vyzdobený drahou výzdobou. Umění je, radovat se z maličkostí, radovat se z toho, že jste jako rodina nebo přátelé spolu.

Pár rad na toto období:

  • Snažte se vyhnout stresu a přeplněným obchodům. Nakupte si raději včas. Pečení neodkládejte na poslední chvíli, cukroví se musí odležet, pokud nestíháte – objednejte si cukroví na zakázku.
  • Vše si dobře naplánujte, časově rozvrhněte, klidně si napište seznam činností, který postupně odškrtáte.
  • Pokud nestíháte a máte málo času, nepropadejte panice, jedná se o vaše Vánoce a budou takové, jaké si je uděláte. Z vlastní zkušenosti vím, že se dá všechno stihnout, když člověk chce.
  • Zapojte členy rodiny do příprav, více lidí toho více stihne. (jeden uklidí, jeden nakoupí, jiný ozdobí stromek, další uvaří…)

Pamatujte na to, že svátky jsou hlavně o lásce, klidu, štěstí, pohodě, o možnosti si odpočinout a prožít čas s rodinou a nejbližšími přáteli. Přeji vám hodně sil, ať vše stihnete bez stresu a hlavně podle svých představ.

(zdroj obrázku: carolynandersonmd.com)

 

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *