Pěstování rostlin,  Zahrada

Jaké koření můžete pěstovat za oknem?

Rozhodli jste se založit malou zahrádku, respektive zasadit si nějaké to koření, bylinky, které by vám příjemně ochutili vaše jídlo?

Ovšem, nemáte velkou zahradu, dokonce nemáte vůbec zahradu? Ani tak se nemusíte vzdát pěstování bylinek, skvěle je můžete pěstovat za oknem. Víte, jaké bylinky je takto možno pěstovat?

Bylinky k dispozici

Bez problémů můžete pěstovat v truhlíku nebo květináči bylinky, obvykle nejsou moc náročné na péči, což je výhoda. Nevíte, jakou bylinku přesně zasadit? Čím si udělat nejen radost, ale hlavně, čím si okořenit vaše jídlo? Od mas, přes ryby, saláty nebo těstoviny? My vám poradíme bylinky, které se dají pěstovat za oknem.

Bazalka

Jde o oblíbenou bylinku, kterou můžete použít do salátu, na maso nebo na těstoviny. Tato bylinka nemá ráda chlad, za okno nebo do záhonu jí vysaďte až v polovině květina, kdy už mrazíky nehrozí. Pěstování ze semínek trvá asi tři týdny. Potřebuje hodně slunce, moc se nekamarádí s větrem. Vyžaduje péči, škodit jí může přelití i sucho. Když jí budete zalévat, nedoporučuje se přes listy.

Oregano

Oregano najdeme často na pizze, v těstovinách i na mase. Jde o nenáročnou rostlinu, která miluje sucho. Můžete jí velmi jednoduše pěstovat v květináči, doporučujeme v takovém případě vybrat odrůdy, které mají menší vzrůst. Některé odrůdy totiž mohou mít výšku až půl metru a to se do květináče úplně nehodí.

Pažitka

Pažitka je skvělá na brambory, míchaná vejce, chléb se šunkou nebo máslem. Jde o odolnou rostlinu, kterou jen tak něco nezaskočí, přežije jarní mrazíky i slunce. Pažitka by se měla seřezávat a to pár centimetrů nad povrchem květináře, když jí budete stříhat příliš nízko, můžete ohrozit další růst bylinky.

Máta

Nenáročná rostlina, která se hodí nejen na zahradu, ale také do květináče. Opět do květináčů volte nižší odrůdy. Jde o osvěžující bylinku, která se hodí například pro výrobu zmrzliny, do smoothie nebo do sklenice s vodou. Nesvědčí jí přílišné sucho.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.