Interiér,  Kuchyně

Jakou barvu do kuchyně? Víme, které jsou nejoblíbenější!

Vybíráte barvu do kuchyně, ale nevíte si rady? Máte před sebou nelehký úkol s nejistým výsledkem… Roli hraje hned několik faktorů, které není jednoduché vzájemně sladit a propojit. A proto se inspirujte nejoblíbenějšími kombinacemi, na které Češi nedají dopustit.

Vašim cílem by měla být kuchyně, ve které se vám bude příjemně pracovat. Tedy bezpečné a praktické prostředí, které navíc perfektně naváže na interiér přilehlého pokoje. To platí dvojnásob především v případě otevřené kuchyně nebo kuchyně propojené s jídelnou. Platí, že tmavší barvy zakryjí nedostatky a ty světlé naopak ukážou sebemenší kapku omáčky, která vyprskla z hrnce.

shutterstock_59255155

Pokud jste si doposud mysleli, že jsme konzervativní národ bez chuti k experimentům, následující barevné kombinace vás vyvedou z omylu. Češi se barev nebojí, tedy alespoň v kuchyních…

Zelená kuchyně

Vpustíte-li do své kuchyně svěží zelenou barvu, dáte vyniknout dřevěné struktuře podlahy a dřevěnému nábytku. Zelená je pozitivní a vždy vám vykouzlí dobrou náladu. Navíc se dobře kombinuje s bílou a žlutou, které jsou také jedny z nejoblíbenějších barev do kuchyně.

Žlutá kuchyně

Hřejivé sluneční paprsky přímo v kuchyni? Proč ne! Buďte však trochu střídmější a nakombinujte ji třeba s bílou a limetkovou. V každém případě se připravte na to, že díky žluté bude vaše kuchyně zářit po celý rok.

Modrá kuchyně

Modrá je dobrá. Uklidňuje, harmonizuje… ale někdy zavání nudou, takže ji propojte s dalšími odstíny a pečlivě vyberte doplňky, které interiér kuchyně oživí.

Bílá kuchyně

Pomineme-li hrozbu viditelných fleků, pak je bílá perfektním kandidátem na post dominantní barvy. Elegantní odstín lze zkombinovat s jakoukoliv jinou barvou a navíc opticky zvětšuje prostor, což ocení především obyvatelé menších panelákových bytů.

A jakou barvu kuchyně preferujete vy? Dejte nám vědět do komentářů!

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *