Domů / Interiér / Jakou zvolit pracovní desku pro vaší kuchyňskou linku?

Jakou zvolit pracovní desku pro vaší kuchyňskou linku?

Kuchyň je srdcem celého domu, vždyť tam se denně vaří, připravují se nejrůznější jídla. A právě proto potřebujete, aby vaše kuchyň byla plně vybavená a vše bylo na svém místě. Jednou z důležitých věcí je také pracovní deska. Ta by měla být kvalitní, může totiž významně ovlivnit nejen vzhled kuchyně, ale také to, jak se vám bude v kuchyni vařit.

Nejen vzhled je klíčový

Klíčový je také materiál, ze kterého pracovní deska bude vyrobena. Z toho samozřejmě vychází také odolnost proti poškrábání, teplotám, teplotní roztažnost a podobně. A protože kuchyňskou linku vybíráte na delší dobu, pak je nutno vybírat opravdu pečlivě a s rozvahou. Jakou pořídit?

Kuchyňská deska z laminátu

České domácnosti využívají nejčastěji právě laminátové desky. Vybírat můžete z velké škály barev a dekorů. Velmi snadno se udržuje, stačí jen hadřík s vodou a saponátem a máte hotovo. Výhodou je také nízká cena, což z této desky činí nejdostupnější kousek. Má také své nevýhody, snadno se poškodí, jestliže se do ní dostane voda, může nabobtnat, není možno jí opravit v případě potřeby, musí se vyměnit celá.

Kuchyňská deska z nerezu

Nerez kuchyňská linka je známá především ve velkých jídelnách a hospodách. Odolává vyšším teplotám, má velmi dlouhou životnost a je velmi hygienická, snadno se udržuje. Nevýhodou může být její pořizovací cena a také to, že jí mnoho kuchyňských studií nenabízí. Rovněž jde na ní hned vše vidět, kolečka z hrnečků, otisky a podobně. Rovněž má sklony k poškrábání.

Kuchyňská deska ze dřeva

Dřevěná deska je velmi krásná, může vzhled kuchyňské linky povýšit a zmodernizovat. Dřevo má přírodní vzhled, který si zamilují všichni. Odolává také vyšším teplotám, když budete potřebovat, je možno jí jednoduše přebrousit. Dřevo je však měkký materiál a není-li ošetřeno speciálními prostředky má vyšší nasákavost. Je nutno jí velmi pečlivě udržovat.

Kuchyňská deska z kamene

Přírodní kámen je velmi luxusní, ale také drahý materiál. Má velmi vysokou tepelnou a mechanickou odolnost, jen tak jí není možno poškrábat a nezničí se. Co se týče vzhledu, je velmi unikátním kouskem, který je originální. Nevýhodou může být to, že je těžká, pořizovací cena. Má velmi nízkou odolnost proti skvrnám.

O Petr Pokorny

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.