Interiér,  Kuchyně,  Tipy & praktické informace

Jakou zvolit pracovní desku pro vaší kuchyňskou linku?

Kuchyň je srdcem celého domu, vždyť tam se denně vaří, připravují se nejrůznější jídla. A právě proto potřebujete, aby vaše kuchyň byla plně vybavená a vše bylo na svém místě. Jednou z důležitých věcí je také pracovní deska. Ta by měla být kvalitní, může totiž významně ovlivnit nejen vzhled kuchyně, ale také to, jak se vám bude v kuchyni vařit.

Nejen vzhled je klíčový

Klíčový je také materiál, ze kterého pracovní deska bude vyrobena. Z toho samozřejmě vychází také odolnost proti poškrábání, teplotám, teplotní roztažnost a podobně. A protože kuchyňskou linku vybíráte na delší dobu, pak je nutno vybírat opravdu pečlivě a s rozvahou. Jakou pořídit?

Kuchyňská deska z laminátu

České domácnosti využívají nejčastěji právě laminátové desky. Vybírat můžete z velké škály barev a dekorů. Velmi snadno se udržuje, stačí jen hadřík s vodou a saponátem a máte hotovo. Výhodou je také nízká cena, což z této desky činí nejdostupnější kousek. Má také své nevýhody, snadno se poškodí, jestliže se do ní dostane voda, může nabobtnat, není možno jí opravit v případě potřeby, musí se vyměnit celá.

Kuchyňská deska z nerezu

Nerez kuchyňská linka je známá především ve velkých jídelnách a hospodách. Odolává vyšším teplotám, má velmi dlouhou životnost a je velmi hygienická, snadno se udržuje. Nevýhodou může být její pořizovací cena a také to, že jí mnoho kuchyňských studií nenabízí. Rovněž jde na ní hned vše vidět, kolečka z hrnečků, otisky a podobně. Rovněž má sklony k poškrábání.

Kuchyňská deska ze dřeva

Dřevěná deska je velmi krásná, může vzhled kuchyňské linky povýšit a zmodernizovat. Dřevo má přírodní vzhled, který si zamilují všichni. Odolává také vyšším teplotám, když budete potřebovat, je možno jí jednoduše přebrousit. Dřevo je však měkký materiál a není-li ošetřeno speciálními prostředky má vyšší nasákavost. Je nutno jí velmi pečlivě udržovat.

Kuchyňská deska z kamene

Přírodní kámen je velmi luxusní, ale také drahý materiál. Má velmi vysokou tepelnou a mechanickou odolnost, jen tak jí není možno poškrábat a nezničí se. Co se týče vzhledu, je velmi unikátním kouskem, který je originální. Nevýhodou může být to, že je těžká, pořizovací cena. Má velmi nízkou odolnost proti skvrnám.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *