Bydlení,  Interiér,  Kuchyně

Jaký jídelní stůl vybrat?

Ne každý si bohužel může dovolit mít v domě jídelnu. To však neznamená, že se vzdáte místa, kde budete trávit čas jako rodina.

Jídelní kout v kuchyni

Můžete mít jídelní kout v kuchyni, kde sice budete řešit místo a prostor, ale i tak se zde stůl pro tříčlennou nebo čtyřčlennou rodinu v pohodě vejde. Do takového jídelního koutu začínáte vybírat stůl. Jaký pořídit? Nemůžete si zakládat jen na tom, jaký stůl se vám nejvíc líbí, ale myslíte také na to, kolik prostoru je možno mu věnovat. Jaký si tedy pořídit?

Budeme-li počítat, že chcete čas od času někoho pozvat na oběd nebo večeři, pak počítáme s jídelním stolem pro šest strávníků. Ten by měl mít ideálně rozměry delší strany 180 až 220 centimetrů. Ta kratší strana by měla být dlouhá 90 až 100 centimetrů. Málokdy se takový rozměr povede umístit do bytu či domu, proto se často sahá k rozkládací variantě. Ta vyhovuje spoustě lidem.

Jak stůl vybírat?

Jídelní stůl do kuchyně je vždycky dobré vybírat spolu se židlemi a to nejen co se vzhledu týče, ale je důležité zjistit, zda bude židle v dostatečné výšce, zda bude možnost pohodlně židli přisunout ke stolu. Dbejte na to, aby velikost stolu umožnila dodržet za židlí nejméně sedmdesát centimetrů volného prostoru.

Mezi ty nejoblíbenější materiály stále patří dřevo. Zvolit můžete také dřevěnou dýhu lepenou na desce MDF. Ovšem nábytek z masivu bývá vždycky pevnější. Pokud budete jídelní stůl využívat opravdu pravidelně, pak je lepší sáhnout po kvalitních a pevných materiálech. Ty vám poslouží daleko lépe a déle.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *