Jaký nábytek si vybrat na svou zahradu?

0
207

Pořídili jste si nový dům a chcete si také zařídit krásnou zahradu? S místem, kde budete moci chvíli relaxovat, sedět s přáteli nebo třeba grilovat. Potřebujete naopak pořídit nový nábytek na vaši zahradu? Ať už tak či tak, vždycky budete řešit, jaký nábytek pořídíte, co vše na svou zahradu umístíte, jaké bude mít nábytek vlastnosti a především, z jakého bude materiálu.

Důležité jsou finance

Povětšinou máte jen velmi omezený rozpočet, takže musíte vybírat opravdu pečlivě. Stále však můžete za určitý finanční obnos pořídit zajímavé kousky, které jsou v odpovídající kvalitě. Jen je potřeba si pořádně rozmyslet, jaký materiál vyberete, po jakém materiálu sáhnete.

Nesmrtelný plast

Z plastu se dnes vyrábí poměrně dost věcí, zahradní nábytek nevyjímaje. Často lidé říkají, že jde o skutečný kýč a je to vrchol nevkusu. Plast má velké plus, že je levný a často finančně dostupný. Je lehký, můžete jej přesouvat jednoduše z místa na místo, splní dobře svůj účel. Snadno se udržuje, stačí voda a hadřík. Navíc, když takový nábytek zmokne, nijak to nevadí.

Nesmrtelné dřevo

Dřevo je přírodní materiál a skvěle sedí všem zahradám. Pořídíte jej klidně i za pár tisíc, stačí se pořádně rozkoukat. Platí, že čím tvrdší dřevo, tím vyšší cena. Tvrdé dřevo odolává různým meteorologickým vlivům. Životnost prodloužíte, když nábytek ošetříte ochranným nátěrem. Pokud to vaše finance dovolí, není od věci sáhnout také po exotickém dřevě, například po teaku.

Moderní hliník, ocel a nerez

V posledních letech je moderní nábytek z hliníku, jelikož je velmi lehký, snadno se udržuje a unesou jej i děti. Ovšem pozor, není hliník jako hliník. Aby vám něco vydržel, musí být kvalitní, o síle 1,2 až 2 milimetrů. Nekoroduje, takže vám může také zmoknout. Nábytek je z těch dražších, podle použitého materiálu. Ocel je materiál, který je pevný a má dlouhou životnost. Koroduje, proto je důležité jej natřít antikorozním nátěrem. Naproti tomu můžete sáhnout po nerez materiálu. Když však nábytek necháte na slunci delší dobu, pálí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno