Bydlení,  Byty,  Chaty,  Dětské pokoje,  Domy,  Interiér,  Koupelny,  Kuchyně,  Ložnice,  Obývací pokoje,  Tipy & praktické informace

Když plynový kotel stávkuje

Asi znáte ten nepříjemný pocit, kdy vám zničeho nic začne „blbnout“ plynový kotel a přestane téct teplá voda, a také si nezatopíte, protože když kotel stávkuje, nejde nic jiného dělat, než zavolat opraváře.

Nám se to stalo asi před 2 měsíci. Vyskakovaly všechny možné chyby, docházelo k zasekávání a problému se startem. Oprava součástek a nákup dalších nic nevyřešilo, bylo nutné koupit kotel nový.

(zdroj obrázku: immergas.com)

Koupit nový kotel není úplně jednoduchá záležitost. Musíte mít dostatek financí a vědět komu zavolat, aby vám poradil a se vším pomohl. Kontaktovala jsem firmu, která se věnuje montáži kotle a oni vše kolem toho zařídili. Majitel firmy přišel osobně na návštěvu, ukázal nám katalog, vybrali jsme si kondenzační turbo kotel, domluvili den montáže a vše proběhlo bez problémů. Pracovníci v daný den kotel (během pár hodin) namontovali, upravili trubky a přívody plynu a vody, starý kotel odnesli. Další den přišli kominíci, kteří uvedli do provozu přívod do komínu. Pak přišel revizní technik na plyn a spustil kotel. Po absolvování tohoto a vyplnění všech papírů a uhrazení částky kolem šedesáti tisíc, jsme mohli opět topit a pouštět teplou vodu. Kondenzační turbo kotle mají velkou výhodu – jsou úsporné, tiché a kvalitní, neberou vzduch z prostoru, takže nehrozí otrava jako u starých kotlů.

Teď musíme pouze dodržet revize co rok, pro dodržení podmínek záruky. U kotlů bez záruky se provádí kontroly každé dva roky a je dobré to nepodceňovat. Takže až budete nějaký kotel potřebovat, ptejte se nejdříve na reference a doporučení, pak teprve kupujte, jo a sežeňte si dostatek peněz, protože pálka to je teda pěkná. Michaella

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *