Bydlení,  Dekorace,  Design,  Domy

Koupelna: jaké jsou trendy pro rok 2022?

Pojďte s námi objevit nový koupelnový svět! Pokud jde o barvy soustřeďte se na schéma, které ve vás bude vyvolávat relaxaci. Zvažte použití organizéru pro vaše krémy, séra, mycí prostředky i holicí strojky. Není v kurzu je vystavovat na odiv, raději je někde pěkně ukryjte.

Jistě nás budou více fascinovat koupelny, které jsou minimalistické a skromné, než přeplácané a bez žádného organizovaného pořádku. Takové koupelny jsou prototypem čistoty a vzdušného prostoru. Jsou bez dalších zbytečných předmětů nebo nábytku.

Ty nás zbytečně rozptylují. Zajímat nás budou spíše prostory využívající vrstvení barev v různých tónech. To dodá místnosti na intenzitě a dramatičnosti. Interiérový designér by zřejmě použil i slova jako rozměr a hloubka. Pro nás laiky je to hodně vzdálené a nevíme, co si pod tím konkrétně představit.

Vintage styl

Svítidla inspirovaná vintage budou těmi pravými. Koupelny jsou přece jen tak krásné jako jejich doplňky a zdánlivě velké změny mohou být jednodušší, než jste si mysleli.

Starožitná mosaz si svého času držela post na výsluní, ale nyní jsou k dispozici také matně černá svítidla.

Můžete použít také vintage komodu, skříň nebo „příborník“ s dvojitým umyvadlem. Zásuvky navíc jsou praktické. Možná působí složitě, ale koupelnu rozhodně prozáří.

Prvními předměty, jenž si člověk do koupelny pořídí jsou umyvadla, toalety, vany, sprchové kouty nebo skříňky. Ruku v ruce tak vytvoříte jedinečný styl celé koupelny. Můžete se ubírat stejným směrem jako v případě vintage osvětlení. Závěsné umyvadlo s chromovanými nohami je luxusní. Na intimitě přidají také vintage svícny.

Záleží i na detailech

Možná tomu nebudete ani věřit, ale obyčejné ručníky představují zjednodušený způsob, jak změnit estetiku nebo pocit v koupelně. V textilním průmyslu je spoustu jasných a hravých barev včetně vzorů, ale v roce 2022 je potřeba prozkoumat i hlubší tóny založené na univerzální barvě, např. mechová zelená a tabákově hnědá. Ty se skvěle snoubí s doplňkovými odstíny světlounce žluté, mléčně bílé až slonovinové.

Art Deco styl

Nyní, když jsme již vstoupili do 20. let 20. století, svěží linie a ostré křivky 20. a 30. let jsou zpět. Linie Art Deco s pestrou škálou duhových barev jsou vlastně chápána i jako umělecká díla. Není žádným tajemstvím, že rostliny jsou v současné době stále populárnější v bytovém designu.

To se nevylučuje ani v koupelnách. Použití rostlin v prostoru je velmi dynamické. Čistí vzduch a krásně nás spojí s přírodou. Tento biofilnější design, máme za normálních okolností šanci zahlédnout zejména v lázních.

Koupelnové obklady

V roce 2022 jsou obklady především o vaší osobnosti . Chladně modré nebo šalvějově zelené, šestiúhelníkové nebo čtvercové, je to vás, ale stále je rozhodující mít z nich neustálou představu jistoty a bezpečí. Tíhneme k broušeným kovům nebo tlumeným tónům, abychom nenarušili klid.

Dlaždice jsou jemně zakomponovány do krajiny, aby zdůrazňovaly kontrast se spárovací hmotou, ale současně elegantně a hladce zapadly do prostoru.

Koupelna poskytuje místo samoty a také úkryt od reality. Tím bychom se měli řídit a dovybavit si ji krásnými svíčkami, knihami, ručníky, dokonce i držáky na role toaletního papíru. To vše propůjčuje koupelně hlubší význam, mizí povrchnost. Super osvěžujícím tipem je barový vozík s ručníky, svíčkami, mýdly a pleťovými vodami.

Boho styl a venkov

Koupelna se zlatými doplňky? Proč ne! I když jsou spojeny s boho vzhledem, jsou samostatné a mohou pěkně fungovat s tradiční i moderní estetikou.

Parádně vypadají i začleněné přírodní a organické prvky. Jejich vibrace připomínají lázně a přinášejí venkovský styl.